Pogoda
01.06.2016 11:24

Opel Zafira przeszedł gruntowny facelifting

Model obecnej generacji – Opel Zafira Tourer C – jest wytwarzany od 2011 roku. Po 5 latach produkcji, Opel zdecydował się pokazać mocno odświeżoną odmianę tego minivana.

Opel Zafira przeszedł gruntowny facelifting
foto: materiały prasowe

Zmiany są zauważalne już na pierwszy rzut oka. Ba, patrząc się na przód pojazdu można przypuszczać, że mamy do czynienia z zupełnie nowym modelem. Stylistycznie auto upodobniło się do najnowszych modeli w gamie, w tym Astry V, o czym wspomniał Mark Adams, wiceprezes ds. projektowania w GM Europe:

"

Jest duża grupa klientów, którzy wręcz kochali ten model za stylowy wygląd, walory praktyczne, trzy rzędy siedzeń. Przód Zafiry Tourer czerpie garściami ze stylistyki nagrodzonej prestiżowymi tytułami nowej Astry i wzmacnia jej pozycję w gamie nowych modeli Opla. Ostre linie świateł do jazdy dziennej nadają minivanowi bardziej wyrafinowanego wyglądu, co też jest spójne z tym, co Zafira oferuje we wnętrzu wraz z kompletnie przeprojektowaną deską rozdzielczą. Dominuje prostota, a obsługa poszczególnych funkcji jest jeszcze prostsza niż dotychczas. "

Przeprojektowano lampy, osłonę chłodnicy i zderzak. Za to sam tył samochodu został niemalże nienaruszony. Minivan prezentuje się znacznie nowocześniej i stanowi atrakcyjniejszą ofertę na tle konkurentów jak i gamy Opla, niż model sprzed faceliftingu.

Opel Zafira Tourer C

Najnowsza Zafira Tourer po prostu upodobniła się do najnowszych aut Opla, co też widać we wnętrzu, w którym znajdziemy najnowszej generacji system IntelliLink R4.0 z systemem Apple CarPlay, Android Auto, oferujący sieć 4G/LTE oraz możliwość stworzenia hotspotu Wi-Fi.

Ponadto przeprojektowane wnętrze zdaniem producenta zapewnia optymalną widoczność w przód oraz łatwy dostęp do systemu multimedialnego z ekranem dotykowym, znajdującym się na konsoli środkowej. Do podróżni mogą skorzystać z rozwiązania Flex-Fix, umożliwiającego łatwe i bezpieczne przewożenie nawet do 4 rowerów.

Opel chwali się również oferowaną przestrzenią we wnętrzu. Do dyspozycji pasażerów w konfiguracji z 5 siedzeniami jest aż 710 litrów miejsca w bagażniku, a po złożeniu drugiego rzędu siedzeń ta wartość wzrasta do 1860 litrów.

Z przodu minivana zamontowano kamerę nowej generacji, która umożliwia korzystanie z licznych funkcji, w tym systemu sterowania światłami drogowymi High Beam Assist, nowych adaptacyjnych świateł LED, a także asystenta rozpoznającego znaki drogowe. Co więcej, kamera jest w stanie dostrzec poruszające się przed maską obiekty, dzięki czemu w razie wystąpienia zagrożenia, kierowca zostanie ostrzeżony o zbliżającej się przeszkodzie. Do tego o bezpieczeństwo ma dbać asystent ostrzegający o przekroczeniu pasa ruchu, który automatycznie aktywuje się powyżej prędkości 60 km/h.

Podróż ułatwić ma również aktywny tempomat, a także adaptacyjny układ jezdny FlexRide, który zdaniem Opla adaptuje się do sytuacji drogowych i indywidualnych preferencji kierowcy.

Opel chciałby żeby Zafira powtórzyła sukces produkowanej w Gliwicach Astry, na którą złożono 150 000 zamówień. Ba, hatchback Opla zdobył także nagrodę European Car of the Year 2016.

Bartosz Koplin
Tagi: News Opel Motoryzacja