Opel zwiastuje premierę sportowego GT
19.01.2016 11:37
Opel zwiastuje premierę sportowego GT Fot. materiały prasowe

Niemiecki producent samochodów – należący do amerykańskiego koncernu General Motors – zaprezentował zwiastun nowego Opla GT.

To czysty zabieg marketingowy, mający na celu podsycenie atmosfery przed zbliżającymi się targami motoryzacyjnymi w Genewie, na których ten sportowy pojazd zostanie zaprezentowany.

Ostatnia generacja GT powstała w oparciu o Pontiaca Solstice i Saturna Sky, a to oznaczało, że w jego wnętrzu znajdowało się morze tandetnych plastików. Protoplasta zaś, po raz pierwszy w wersji produkcyjnej wyjechał na drogi w 1968 roku i był wywarzany do 1973.

Klip zdradza, że więcej informacji dotyczących nowego GT zostanie ujawnionych 21 stycznia 2016 roku:

To, czego dokładniej możemy się spodziewać, zostało owiane tajemnicą. Wiadomo jedynie, że od tego jak samochód zostanie przyjęty na targach w Genewie, zależeć będzie czy trafi do seryjnej produkcji. A to mogłoby nastąpić już w 2018 roku.

Technicznie auto ma bazować na Astrze, można się więc spodziewać, że w stosunku do poprzednika, jakość wykorzystanych materiałów oraz ich spasowanie zostanie wyniesione na nieznany dotychczas poziom. Stylistycznie Opel GT inspirację czerpać będzie z konceptu o nazwie Monza.

Mianownikiem wspólnym z modelem poprzedniej generacji mają być, poza nazwą, moc przekraczająca 250 KM oraz niewygórowana cena.

Opel GT wytwarzany był w latach 2007-2009 w Wilmington w USA. Wyróżniał się niewielkimi rozmiarami – przy rozstawie osi 2,41 m, mierzył 4,09 m długości, 1,81 m szerokości i zaledwie 1,28 m wysokości. Masa własna wahała się pomiędzy 1325-1406 kg. Napędzany był 2-litrowym silnikiem generującym 260 KM. W gamie niemieckiego producenta zastąpił on Opla Speedstera, powstałego na podzespołach Lotusa Elise.

Czy to nowe broń wymierzona w Mazdę MX-5 i Fiata 124? Czas pokaże...

Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.