Pogoda
19.08.2020 13:14

Opolskie: Policjant reanimował dwulatka na basenie. Dziecko udało się uratować

Do sytuacji doszło w poniedziałek 17 sierpnia w Brzegu na Opolszczyźnie. Dziecku na szczęście nic się nie stało, ale razem z rodzicami najadło się strachu.

Opolskie: Policjant reanimował dwulatka na basenie. Dziecko udało się uratować
foto: zdjęcie poglądowe/shutterstock.com

Jak w rozmowie z PAP podała aspirant Monika Kaleta, sierż. szt. Łukasz Staromłyński, w poniedziałek (17 sierpnia) na basenie miejskim w Brzegu na Opolszczyźnie uratował niespełna dwuletnie dziecko przebywające na pływalni z rodzicami nagle zaczęło tracić przytomność.

Policjant uratował dwuletnie dziecko

Aspirant szt. Monika Kaleta z dolnośląskiej policji poinformowała w środę, że sierż. szt. Łukasz Staromłyński z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Oławie na Dolnym Śląsku był na basenie prywatnie i po służbie, gdy nagle przerażeni rodzice dziecka zaczęli wzywać pomocy.

Lubuskie. Pijany mężczyzna niszczył groby
Lubuskie. Pijany mężczyzna niszczył groby
Przeczytaj także Lubuskie. Pijany mężczyzna niszczył groby

Jak w rozmowie z PAP podkreśla Kaleta:

"

Staromłyński jest ratownikiem medycznym. W akcji uczestniczył również przyjaciel policjanta. Obaj mężczyźni prowadzili ponad godzinną akcję resuscytacyjną dziecka wspólnie z przybyłymi na miejsce ratownikami medycznymi wezwanymi przez ratowników WOPR-u. "

Kaleta wyjaśniła, że dziecko było całe sine i nie oddychało, dlatego przy użyciu sprzętu medycznego policjant wykonywał dwulatkowi masaż serca:

"

W czasie akcji ratunkowej dziecko traciło czynności życiowe, które dzięki wytrwałości osób udzielających mu pomocy, zdołano przywrócić. Chłopiec został zabrany do szpitala przez Zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. "

Jak podkreśliła Kaleta, to właśnie dzięki zdecydowanej reakcji policjanta oraz fachowo przeprowadzonych czynnościach ratowniczych uratowano dziecku życie.

Paweł Passini
Paweł Passini
Przeczytaj także "Dojedziemy cię, pe*ale". Znany reżyser zaatakowany w warszawskim autobusie
Tagi: Newsy