Oppo Reno i Oppo Reno 10x Zoom – smartfony z płetwą do selfie

09.05.2019 17:43
Oppo Reno i Oppo Reno 10x Zoom – smartfony z płetwą do selfie Fot. Michał Tomaszkiewicz, Antyradio.pl

Projektanci smartfonów toczą ze sobą trudną wewnętrzną walkę – z jednej strony chcieliby, żeby wyświetlacz zajmował cały front telefonu, z drugiej zaś muszą zadowolić użytkowników oczekujących możliwości robienia selfie. Oppo podchodzi do rozwiązania tego problemu w nietypowy sposób – w modelu Reno aparat wysuwa się w razie potrzebny na płetwie.

To nie pierwszy taki pomysł producenta – flagowiec Oppo Find X także posiada wysuwany moduł kamery, a Vivo (marka powiązana z Oppo) zademonstrowało telefon z wbudowanym peryskopem.

Przeczytaj także

Oppo Reno dostępny będzie w dwóch wersjach – kierowanej do klientów bardziej wrażliwych na ceny podstawowej, oraz we wcieleniu flagowca, nazwanego Oppo Reno 10x Zoom. Dopisek nie jest przypadkowy – smartfon oferuje bowiem 10-krotne powiększenie hybrydowe, które można zobaczyć w działaniu na poniższym zdjęciu.

oppo_reno_03 Fot. foto: Michał Tomaszkiewicz, Antyradio.pl

W pierwszej kolejności, od 10 maja 2019, do sprzedaży trafi tańsza, wyceniona na 2199 zł wersja Oppo Reno.

Oppo podkreśla, że układ optyczny jest w modelu Reno najważniejszy – główny aparat wyposażony jest w matrycę 48 Mpix, wspomaganą przez dodatkowy aparat 5 Mpix.

Oppo Reno - smartfon z płetwą do selfie

Optyka została połączona z oprogramowaniem, którego zadaniem jest wydobycie jak najwięcej z informacji przechwytywanych przez sensory. Główną siłą Oppo Reno ma być możliwość robienia znakomitych zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych dzięki drugiej generacji trybu Ultra Night, wykorzystującego sztuczną inteligencję do przetworzenia surowego obrazu rejestrowanego przez aparaty.

Zobacz także: >> Smartfony Oppo już w naszym kraju. Pogromca Huawei rusza na podbój Polski <<

Przedni aparat umieszczony jest na wysuwanej płetwie i pokazuje się, gdy włączy się tryb robienia selfie. Mechanizm jest szybki – na rozwinięcie lub schowanie płetwy potrzeba mniej, niż sekundy. Kamerka selfie chowa się automatycznie, gdy smartfon wykryje upadek, a mechanizm został przetestowany i umożliwia bezproblemowe wykonanie 200 000 sekwencji pokazywania i chowania aparatu. Przekłada się to na możliwość wykonywania 100 operacji wysunięcia i wsunięcia płetwy każdego dnia przez pięć lat.

oppo_reno_04 Fot. foto: Michał Tomaszkiewicz, Antyradio.pl

Z tylnej strony płetwy Oppo umieściło lampę błyskową – producent nie chciał, żeby marnowało się miejsce mogące mieć użyteczny charakter.

Dzięki płetwie z aparatem do selfie ekran Oppo Reno pozbawiony jest wcięć i dziur – to jednolity wyświetlacz o przekątnej 6,4 cala, pokazujący ekran w rozdzielczości 2340 x 1080 pikseli i zajmujący nieco ponad 93% powierzchni frontu urządzenia. Wyświetlacz chroniony jest przez szkło Corning Gorilla Glass 6.

Oppo postawiło w modelu Reno na procesor Snapdragon 710, kierowany do modeli ze średniej półki cenowej. Telefon oferuje ponadto 8 GB RAM oraz 256 GB pamięci na dane użytkownika (nie można jej rozszerzyć za pomocą karty microSD).

Wbudowany akumulator ma pojemność 3 765 mAh – Oppo Reno korzysta przy tym z systemu szybkiego ładowania VOOC 3.0, umożliwiającego naładowanie ogniw od 0 do 49% w 30 minut, a całkowite napełnienie akumulatora w 80 minut.

oppo_reno_05 Fot. foto: Michał Tomaszkiewicz, Antyradio.pl

Oppo Reno 10x Zoom - flagowiec z 10-krotnym zoomem

Oppo Reno 10x Zoom, mimo dzielenia z tańszym krewniakiem wielu rozwiązań, to model z wyższej półki wydajnościowej i cenowej.

Różnicę widać od razu po bardziej rozbudowanej optyce – w tym możliwości korzystania z hybrydowego zoomu 10x.

Model Reno 10 x Zoom wyposażono w układ trzech obiektywów: główny 48 MPx + ultraszerokokątny 8 MPx + teleobiektyw 13 MPx, które dzięki inteligentnej współpracy, pozwalają na dziesięciokrotne przybliżenie.

Telefon jest widocznie szybszy – zastosowano w nim przeznaczony do flagowców procesor Snapdragon 855. Obraz wyświetlany jest na minimalnie większym ekranie – jego przekątna to 6,6 cala. Wyświetlacz oferuje rozdzielczość 2340 x 1080 pikseli.

Przeczytaj także

Podobnie jak tańszy model, Oppo Reno 10x Zoom wyposażony jest w 8 GB RAM oraz 256 GB przestrzeni na pliki użytkownika – we flagowcu można stosować rozszerzającą przestrzeń na pliki kartę microSD.

oppo_reno_02 Fot. foto: Michał Tomaszkiewicz, Antyradio.pl

Temperaturę Reno 10x Zoom kontrolują trzy technologie chłodzące: żel, potrójna warstwa grafitu i miedziane rurki. System ten jest w stanie obniżyć temperaturę urządzenia o 13%. Ponadto funkcja AI Ice Box wyłącza aplikacje, które nie były aktywne przez dłuższy czas. Pozwala to przedłużyć życie baterii.

Oppo Reno 10 x Zoom ma zadebiutować w sprzedaży w połowie czerwca 2019 roku. Oficjalnie cena nie została podana, należy jednak spodziewać się, że za smartfona trzeba będzie oddać 3 299 zł.

Seria Oppo Reno pracuje na ColorOS 6, najnowszej nakładce systemowej bazującej na Androidzie Pie (9.0).

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.