Pogoda
18.04.2019 14:55

Opublikowano pełną wersję przepowiedni Jedi. Jak brzmią jej słowa?

W trylogii prequeli "Gwiezdnych Wojen" wyszło na jaw, że Anakin Skywalker jest Wybrańcem, o którym mówi przepowiednia Jedi. W końcu ujawniono jej pełen tekst.

Gwiezdne Wojny: Mroczne Widmo
foto: kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Mroczne Widmo

W prequelach oryginalnej trylogii "Gwiezdnych Wojen" skupiono się na przeszłości Anakina Skywalkera, który po latach został przerażającym Darthem Vaderem. To właśnie w pierwszych trzech epizodach po raz pierwszy pojawiła się przepowiednia Jedi i Wybraniec. Przez 20 lat od premiery "Mrocznego widma" nie zdradzono jednak, jak brzmi proroctwo mistrzów Jasnej strony Mocy. Aż do teraz. 

Mark Hamill
Mark Hamill
Przeczytaj także Mark Hamill uspokoił fanów "Star Wars". Luke Skywalker nie umarł jako dziewica

Do sprzedaży trafiła książka "Master & Apprentice", w której znalazła się treść przepowiedni Jedi. 

"Gwiezdne Wojny" - jak brzmi przepowiednia Jedi?

W filmie "Mroczne widmo" śledziliśmy losy mistrza Qui-Gon Jinna i jego ucznia - Obi-Wana Kenobiego. Qui-Gon był zwolennikiem starożytnej przepowiedni Jedi, która powstała tysiące lat przed upadkiem Starej Republiki. Mówiła o Wybrańcu, który jako jedyny będzie w stanie przywrócić równowagę między Jasną i Ciemną stroną Mocy. Mistrz dostrzegł potencjał w małym chłopcu imieniem Anakin Skywalker i uważał, że to właśnie o nim mówiła przepowiednia Jedi. Z czasem uwierzyli to inni zwolennicy Jasnej strony, w tym Obi-Wan. 

Przepowiednię wspominano wiele razy, ale nigdy nie padła w całości. Ten stan rzeczy zmieniła powieść "Master & Apprentice" autorstwa Claudii Gray. Historia opowiada losy Qui-Gon Jinna, który stara się zgłębić rozmaite przepowiednie swoich mistrzów. Jedną z nich jest proroctwo dotyczące Wybrańca. Oto jak brzmi cała jego treść. 

"

Nadejdzie Wybraniec, nie zrodzony z ojca, a dzięki niemu przywrócona zostanie ostateczna równowaga Mocy. "

Nic dziwnego, że nie wszyscy nie do końca wierzyli, że Anakin rzeczywiście jest osobą, o której mówiła przepowiednia. Pierwsza część się zgada, bo młody Skywalker nie miał biologicznego ojca, ale wraz z pojawieniem się nowej trylogii można mięć wątpliwości co do pozostałej części proroctwa. Nie wykluczone jednak, że wszystko zmieni się wraz z premierą filmu "Star Wars: The Rise of Skywalker".

"Gwiezdne Wojny" - kiedy premiera IX epizodu? 

Obecnie w odległej galaktyce trwa chaos. Luke nie żyje, a Kylo Ren zabił swojego mistrza, żeby skończyć raz na zawsze z podziałem na Jasną i Ciemną stronę Mocy i stworzyć zupełnie nowy świat. Nie należy jednak zapominać, że w jego żyłach płynie krew Dartha Vadera, którego darzy bardzo dużym szacunkiem. Nie wykluczone, że przepowiednia się spełni dopiero w obecnym pokoleniu rodu Skywalkerów, a Anakin wcale nie musi własnoręcznie przywracać ostatecznej równowagi Mocy. Co rzeczywiście wydarzy się w filmie "Star Wars: The Rise of Skywalker"? Przekonamy się dopiero 19 grudnia 2019 roku. 

>>Zobacz też: "Star Wars: Knights of the Old Republic" - powstanie film lub serial o Starej Republice<<

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Star Wars Luke Skywalker Darth Vader Sergiusz Kurczuk