Opublikowano pełną wersję przepowiedni Jedi. Jak brzmią jej słowa?

Sergiusz Kurczuk
18.04.2019 14:55
Gwiezdne Wojny: Mroczne Widmo|undefined Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Mroczne Widmo

W trylogii prequeli "Gwiezdnych Wojen" wyszło na jaw, że Anakin Skywalker jest Wybrańcem, o którym mówi przepowiednia Jedi. W końcu ujawniono jej pełen tekst.

W prequelach oryginalnej trylogii "Gwiezdnych Wojen" skupiono się na przeszłości Anakina Skywalkera, który po latach został przerażającym Darthem Vaderem. To właśnie w pierwszych trzech epizodach po raz pierwszy pojawiła się przepowiednia Jedi i Wybraniec. Przez 20 lat od premiery "Mrocznego widma" nie zdradzono jednak, jak brzmi proroctwo mistrzów Jasnej strony Mocy. Aż do teraz. 

Przeczytaj także

Do sprzedaży trafiła książka "Master & Apprentice", w której znalazła się treść przepowiedni Jedi. 

"Gwiezdne Wojny" - jak brzmi przepowiednia Jedi?

W filmie "Mroczne widmo" śledziliśmy losy mistrza Qui-Gon Jinna i jego ucznia - Obi-Wana Kenobiego. Qui-Gon był zwolennikiem starożytnej przepowiedni Jedi, która powstała tysiące lat przed upadkiem Starej Republiki. Mówiła o Wybrańcu, który jako jedyny będzie w stanie przywrócić równowagę między Jasną i Ciemną stroną Mocy. Mistrz dostrzegł potencjał w małym chłopcu imieniem Anakin Skywalker i uważał, że to właśnie o nim mówiła przepowiednia Jedi. Z czasem uwierzyli to inni zwolennicy Jasnej strony, w tym Obi-Wan. 

Przepowiednię wspominano wiele razy, ale nigdy nie padła w całości. Ten stan rzeczy zmieniła powieść "Master & Apprentice" autorstwa Claudii Gray. Historia opowiada losy Qui-Gon Jinna, który stara się zgłębić rozmaite przepowiednie swoich mistrzów. Jedną z nich jest proroctwo dotyczące Wybrańca. Oto jak brzmi cała jego treść. 

Nadejdzie Wybraniec, nie zrodzony z ojca, a dzięki niemu przywrócona zostanie ostateczna równowaga Mocy.

Nic dziwnego, że nie wszyscy nie do końca wierzyli, że Anakin rzeczywiście jest osobą, o której mówiła przepowiednia. Pierwsza część się zgada, bo młody Skywalker nie miał biologicznego ojca, ale wraz z pojawieniem się nowej trylogii można mięć wątpliwości co do pozostałej części proroctwa. Nie wykluczone jednak, że wszystko zmieni się wraz z premierą filmu "Star Wars: The Rise of Skywalker".

"Gwiezdne Wojny" - kiedy premiera IX epizodu? 

Obecnie w odległej galaktyce trwa chaos. Luke nie żyje, a Kylo Ren zabił swojego mistrza, żeby skończyć raz na zawsze z podziałem na Jasną i Ciemną stronę Mocy i stworzyć zupełnie nowy świat. Nie należy jednak zapominać, że w jego żyłach płynie krew Dartha Vadera, którego darzy bardzo dużym szacunkiem. Nie wykluczone, że przepowiednia się spełni dopiero w obecnym pokoleniu rodu Skywalkerów, a Anakin wcale nie musi własnoręcznie przywracać ostatecznej równowagi Mocy. Co rzeczywiście wydarzy się w filmie "Star Wars: The Rise of Skywalker"? Przekonamy się dopiero 19 grudnia 2019 roku. 

>>Zobacz też: "Star Wars: Knights of the Old Republic" - powstanie film lub serial o Starej Republice<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.