Pogoda
11.12.2018 16:38

Orlen oficjalnie wraca do marki CPN

Jeszcze przed 14 grudnia 2018 na warszawskiej Pradze zostanie otworzona stacja CPN, a w Bodzanowie koło Płocka odrodzi się marka Petrochemia Płock. Orlen chce w ten sposób odpowiedzieć na modę na retro, promować swoje dziedzictwo oraz przypomnieć światowej klasy wzornictwo.

stacja CPN
foto: Orlen

O możliwości powrotu marki CPN mówiło się już od dłuższego czasu, wskazując na jej zakorzenienie w polskiej kulturze – od czasu połączenia Centrali Produktów Naftowych i Petrochemii Płock w Narodowy Koncern Naftowy minęło już 20 lat, a wciąż jeszcze można usłyszeć, że ktoś wybiera się zatankować auto na „cepeen”. Sprawę z tego zdaje sobie jak najbardziej Orlen:

"

Spółka dostrzega potencjał promocyjno-marketingowy w reaktywacji wysoce rozpoznawalnych znaków towarowych od lat budzących pozytywne reakcje klientów, będących jednocześnie ponadczasowymi dziełami grafiki użytkowej i wzornictwa przemysłowego. "

Marka CPN wraca na stację Orlenu

Koncern podgrzewa atmosferę przed powrotem marki CPN, opowiadając o tym jak mają wyglądać stylizowane na retro stacje – logotypy marek pojawia się na dystrybutorach, pylonach z cenami oraz budynkach stacji. Orlen zastrzega przy tym, że poziom obsługi i oferta pozostanie na poziomie rodem z XXI wieku – dostępna będzie między innymi „podstawowa oferta gastronomiczna”.

"

Mimo, że jesteśmy nowoczesnym Koncernem, pamiętamy o historii naszej firmy. Jej ważnym rozdziałem jest CPN, jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek. Logotyp CPN należy do klasyki polskiego wzornictwa i jest unikatowym dziełem sztuki. Jest on eksponowany m.in. w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wiemy też, że marka wciąż żyje w świadomości Polaków, którzy traktują ją z dużym sentymentem. Reaktywując markę chcemy naszym klientom dać okazję do tego, by mogli bezpośrednio obcować z dziedzictwem nierozerwalnie związanym z historią Polski i rodzimej motoryzacji "

Dla osób, które chciałyby wrócić do tankowania na „cepeenie” mamy złą wiadomość – Orlen otworzy bowiem tylko dwie wspominkowe stacje i nie ma planów, żeby był to początek wstawania marek retro z kolan.

Warszawski CPN powstanie na ulicy Markowskiej – przejmie funkcjonującą stację Bliska.

A Wy gdzie jeździcie tankować?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele