Pogoda
25.05.2018 11:55

Orlen otwiera na swoich stacjach siłownie

Polski Koncern Naftowy ma nowy pomysł na zwiększenie bezpieczeństwa ruchu na drogach – są to plenerowe siłownie, które zaczynają pojawiać się przy stacjach paliw.

siłownia plenerowa na stacji Orlen
foto: Orlen

Orlen, jaki znamy, szuka nowych pomysłów na rozwój. Polski Koncern Naftowy ma między innymi ambicję stania się siecią handlową z prawdziwego zdarzenia, na której będzie można zakupić niemal wszystko – od żywności zaczynając, na sprzęcie AGD kończąc.

Patrząc w przyszłość Orlen stawia ponadto na udostępnianie ładowarek dla aut elektrycznych oraz umożliwienie płacenia za paliwo z poziomu specjalnej aplikacji, bez potrzeby stawania w kolejce za tłumem żądnych hot-doga klientów. To ostatnie posunięcie budzi kontrowersje w związku z zakończoną błyskawicznie współpracą z Just Drive – zewnętrzną aplikacją, która robiła dokładnie to samo, co szykowany oficjalnie system Orlen Pay.

Siłownie plenerowe na stacjach Orlenu

Teraz PKN Orlen zaskoczył informując o oddaniu do dyspozycji kierowców pierwszych siłowni plenerowych na swoich stacjach.

"

Każda z siłowni wyposażona jest m.in. w orbitrek, wioślarza oraz urządzenia do podciągania i wyciskania, a ich teren wyłożony jest bezpieczną nawierzchnią z tartanu i oświetlony. Przy każdym przyrządzie znajduje się instrukcja obsługi i przykłady ćwiczeń. Sprzęt został zaprojektowany w ten sposób aby umożliwić trening wszystkich partii mięśni oraz kręgosłupa, co jest szczególnie ważne w przypadku kierowców pokonujących długie dystanse. Siłownie są dostępne dla wszystkich i mogą funkcjonować bez względu na warunki atmosferyczne. "

/

Jak tłumaczy powiedział Zbigniew Leszczyński, Członek Zarządu PKN Orlen ds. Sprzedaży, nowe instalacje mają poprawić bezpieczeństwo na drogach:

"

Zwiększanie poziomu bezpieczeństwa na drogach jest bardzo ważnym obszarem naszych działań z zakresu społecznej odpowiedzialności. Uruchomienie siłowni zewnętrznych przy stacjach paliw daje kierowcom możliwość efektywnego spędzenia przerwy w podróży, zredukowania zmęczenia i poprawy koncentracji. Jesteśmy przekonani, że ta propozycja nie tylko spotka się z dużym zainteresowaniem wśród osób odwiedzających nasze stacje, ale będzie mieć także walor edukacyjny, zachęcając kierowców do aktywnego wypoczynku. "

W pierwszej kolejności siłownie mają powstawać w Miejscach Obsługi Podróżnych przy autostradach i drogach ekspresowych. W fazie pilotażowej powstanie 10 siłowni plenerowych na stacjach Orlenu.

Jak informuje koncern, siłownie plenerowe są już dostępne na MOP Baranów przy A2 i MOP Otłoczyn przy A1 oraz na stacji paliw przy ul. Wyszogrodzkiej w Płocku. Jeszcze w maju 2018 do użytkowania oddane będą dwa kolejne obiekty na MOP Wiśniowa Góra Wschód i Zachód [A1], a w dalszym, ale wciąż bliskim czasie planowane jest uruchomienie kolejnych 5 siłowni przy MOP Chrząstów [A2], MOP Sople [S7], MOP Machnacz [A1], MOP Sięganów [S8] oraz na warszawskiej stacji paliw przy ulicy Surowieckiego.

Robicie przerwy na ćwiczenia podczas dłuższych podróży?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele