Orlen zaczyna produkować broń na koronawirusa. Laboratoria pracują pełną parą

05.03.2020 11:01
Orlen zaczyna produkować broń na koronawirusa. Laboratoria pracują pełną parą Fot. Shutterstock

Grupa Orlen poinformowała, że zamierza aktywnie włączyć się w działania Ministerstwa Zdrowia mające zapobiegać rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce. Należący do koncernu Zakład Produkcyjny w Jedliczu zajmie się wytwarzaniem płynu neutralizującego wirusy.

Szalejący na całym świecie koronawirus SARS-CoV-2 sforsował także polskie linie obronne. Ministerstwo Zdrowia oficjalnie podało, że w Zielonej Górze znajduje się pacjent, u którego wykryto chorobę COVID-19.

Wcześniej dochodziło do wielu alarmów, które okazywały się być przedwczesnymi – osoby, które zgłaszały się po pomoc z objawami identycznymi do wywoływanych przez SARS-CoV-2 okazywały się być chore na grypę.

Przeczytaj także

Pojawienie się koronawirusa w Polsce to znak, że powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na zlecenia Światowej Organizacji Zdrowia. Dzięki przestrzeganiu tych 5 prostych punktów znacznie minimalizuje się ryzyko zachorowania na COVID-19.

Przeczytaj także

Przygotowania do walki z koronawirusem trwają w Polsce pełną parą. Premier przeznaczył 100 mln zł na ekspresowe zakupy niezbędnego sprzętu dla szpitali, które będą opiekować się chorymi.

Przeczytaj także

Zamiar włączenia się do działań mających chronić życie i zdrowie Polaków ogłosił także Orlen. Polski Koncern Naftowy zadeklarował, że uruchomi produkcję płynu dezynfekcyjnego do rąk. Jego stosowanie jest według WHO najważniejszą obroną przed infekcją.

Orlen pomoże walczyć z koronawirusem. Wyprodukuje płyn dezynfekcyjny do rąk

Obawa spowodowana zbliżaniem się do Polski koronawirusa sprawiła, że Polacy wykupili praktycznie zapasy maseczek oraz płynów odkażających. Ceny poszybowały w związku z tym w górę znacznie bardziej, niż sugerowałyby to granice przyzwoitości: produkty oferowane przed pojawieniem się koronawirusa za kilkadziesiąt groszy teraz sprzedawane są nawet po 100 zł.

Przeczytaj także

To ogromny problem dla szpitali, które nie są w stanie zapewnić odpowiedniej ochrony pacjentom. Z tego właśnie powodu do frontu przeciwko koronawirusowi postanowił dołączyć Orlen.

Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen, obiecał aktywne wspieranie działań ograniczających rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2.

Spółka ORLEN Oil z miejsca podjęła działania zmierzające do uruchomienia produkcji płynu do dezynfekcji rąk. Nasze laboratoria pracują nad tym od kilku dni. Wykorzystujemy możliwości techniczne firmy, aby włączyć się działania związane z ochroną przed koronawirusem. Chcemy jak najszybciej odpowiedzieć na oczekiwania Polaków i zwiększyć ich bezpieczeństwo.

Koncern zadeklarował, że w pierwszej kolejności realizowane będą dostawy do instytucji publicznych, między innymi szpitali. W ciągu dwóch tygodni Orlen zamierza wyprodukować milion litrów płynu dezynfekcyjnego.

Posłuchaj podcastu

W późniejszym terminie trafi on także do sprzedaży na 1800 stacji paliw należących do koncernu.

Zobacz także: Wuhan shake. Z powodu koronowirusa Chińczycy zaczęli witać się uściskiem stóp 

 

Michał Tomaszkiewicz
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.