Pogoda
05.07.2016 09:03

Oskarżony o molestowanie Chris Evans opuścił Top Gear

Postawiono mu nie lada wyzwanie, którego ochoczo się podjął. Jednak czas zweryfikował na ile warte były jego starania. I tak oto „frontman” Top Gear opuszcza swój zespół.

Oskarżony o molestowanie Chris Evans opuścił Top Gear
foto: materiały prasowe

Chris Evans o swojej decyzji poinformował za pośrednictwem konta na Twitterze:

"

Odchodzę z Top Gear. Dałem z siebie wszystko, jednak czasem i to nie wystarcza. Zespół jest więcej niż znakomity, życzę im wszystkiego najlepszego. "

Nie miał łatwego zadania. W końcu zastąpił jednego z najlepszych w branży, czyli Jeremy’ego Clarksona. Przy tak wysoko postawionej poprzeczce, ciężko spełnić oczekiwania zarówno widzów, jak i przedstawicieli BBC. Presja była zatem ogromna. Od samego początku nie brakowało osób nieszczędzących słów krytyki.

Tuż po ogłoszeniu nowego składu w lutym 2016 roku, okazało się, że Chris ma na pieńku z producentami i osobami decyzyjnymi. Chwilę potem do głosu doszły brytyjskie tabloidy, zdaniem których Evans wojował również z amerykańską gwiazdą, czyli Mattem LeBlanc. Media opowiadały się po stronie aktora znanego z roli Joey’a Tribbiani z serialu „Przyjaciele”, sugerując, że Evans ma problemy z utrzymaniem nerwów na wodzy i jest odludkiem na tle zespołu.

Na ekranie telewizorów wcale nie wypadał lepiej. Krytycy jednogłośnie stwierdzili, że brakuje mu charyzmy, podczas gdy ze swojej roli w pełni wywiązywali się pozostali, czyli Chris Harris i Rory Reid. W efekcie Evans prędko został okrzyknięty winnym za ten cały blamaż, odzwierciedleniem którego były słabe wyniki w słupkach oglądalności.

Nastąpiła zatem długo wyczekiwana przez fanów Top Gear decyzja o odejściu Chrisa Evansa. W końcu zarówno Harris, LeBlanc, jak i Reid nawet w świetle tych wszystkich problemów zaprezentowali się z dobrej strony i świetnie rokują na przyszłość.

Cała ta historia ma swoje drugie dno. Nie dość, że Evans znalazł się w złej sytuacji, to jeszcze wszystko drastycznie się pogorszyło, przez to, że policja potwierdziła pogłoski, jakoby było prowadzone śledztwo wszczęte przeciwko niemu za molestowanie seksualne w latach 90.

Kobieta poinformowała funkcjonariuszy o swoich nieprzyjemnych doświadczeniach 23 maja 2016 roku, parę dni przed tym, jak Top Gear powrócił na ekrany. Jednak więcej informacji nie zostało ujawnionych.

Wiadomo jedynie, że podczas wieloletniej kariery dziennikarskiej, Chris zraził do siebie sporą liczbę osób, zachowując się w pracy co najmniej niestosownie, a nawet zastraszając co poniektórych.

Tagi: News Top Gear