Pogoda
01.07.2016 13:22

Ostatni dzwonek dla tych, którzy chcą dostać pieniądze z 500 plus

To ostatnia szansa na 500 złotych na dziecko za zaległe miesiące. Tylko do dziś samorządy przyjmują wnioski o wypłatę wyrównania świadczenia od kwietnia. To wtedy ruszył rządowy program Rodzina 500 plus. Jeśli się spóźnicie, wyrównanie przepadnie. Od lipca pieniądze będą wypłacane na bieżąco.

Ostatni dzwonek dla tych, którzy chcą dostać pieniądze z 500 plus
Foto: Flickr

Wnioski można składać osobiście, przez internet lub przez banki. I wcale nie jest to skomplikowane. - Na stronie banku procedura bardzo prosta. Dostaliśmy z wyrównaniem za kwiecień i maj. Wydaliśmy je na wakacje dzieci, na obozy - opowiada pan Marek. 

W Gdańsku na 25 tysięcy uprawnionych do otrzymywania świadczenia wpłynęło już ponad 24 i pół tysiąca wniosków. Jeszcze dziś urzędnicy spodziewają się ostatnich 300-400 wniosków. 

Minister rodziny Elżbieta Rafalska podkreśla, że wnioski składa się raz w roku. Gdy wniosek jest rozpatrzony i zostanie wydana decyzja, to obowiązuje ona do 30 września 2017 r. Licząc od 1 kwietnia, to jest półtora roku. Przez ten czas pieniądze są przekazywane beneficjentom programu, bez konieczności składania kolejnych wniosków.

Do tej pory z budżetu wypłacono już prawie dwa i pół miliarda złotych. Prawie milion osób czeka jeszcze na wypłacenie pieniędzy.