Ostatni stream z ostatniej drogi gracza

Michał Tomaszkiewicz
11.10.2016 10:48
Ostatni stream z ostatniej drogi gracza Fot. zrzut ekranu

Ponad 20 000 osób obejrzało na Twitchu transmisję z pogrzebu tragicznie zmarłego zawodowego gracza znanego jako „Phizzurp”.

Niemal połowa z tej liczby oglądała stream z uroczystości na żywo. Gracze i widzowie wyrażali swój szacunek dla zmarłego i składali kondolencje, chociaż nie obyło się – jak to już w internecie bywa – bez trolli.

Zdecydowana większość oglądających wspominała zmarłego w wypadku samochodowym gracza, zachowując się tak, jakby brała bezpośredni udział w pogrzebie.

Twitch to popularna platforma pozwalająca na strumieniowanie rozgrywki w grach. Z jej usług korzystają dziesiątku tysięcy graczy na całym świecie, traktując to jako relacje e-sportowe i aktywnie komentując najciekawsze akcje.

Transmisji pogrzebu profesjonalnego gracza pokazała, jak duży wpływ na życie młodych ludzi (głównie tacy pasjonują się grami) ma możliwość łączenia się z innymi poprzez internet. Sieć tworzy gwiazdy innego rodzaju niż telewizja. Można z nimi wchodzić w interakcje i śledzić – jeśli oczywiście zdecydują się na udostępnienie takich przekazów – bardziej prywatne przeżycia, budując osobistą więź.

Relacje przeprowadzane były na kanałach Gaming Talk Shows oraz Call of Duty: Black Ops III – to właśnie w ten tytuł grał Phillip „PHiZZURP” Klemenov. 

Coraz większe rozpowszechnienie strumieniowania sprawia, że w sieci pojawiają się materiały ocierające się o śmierć, a czasami wręcz ją pokazujące. Nagrania pozostawiane są najczęściej w internecie jako przestroga. Część z nich była tak szokująca, że na ich temat bezpośrednio wypowiadał się prezydent USA Barack Obama.

Oprócz przypadkowych relacji zdarzają się także transmisje zaplanowane – tak zrobiła młoda Francuzka, która przed popełnieniem samobójstwa zorganizowała czat i odpowiadała na zadawane pytania.

A Wy jaki najbardziej niecodzienny stream oglądaliście?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.