Pogoda
10.10.2019 10:19

Ostatnie koncerty z muzyką z Wiedźmina 3 w Polsce. WILD HUNT LIVE rusza w świat

Percival Schuttenbach ostrzega fanów – koncerty muzyki z Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu cieszą się tak dużą popularnością, że zespół zapraszany jest na występy w Europie i na świecie. Może to oznaczać, że trasa WILD HUNT LIVE na dłuższy czas opuści Polskę.

WILD HUNT LIVE
foto: Romana Makówka, Antyradio.pl

Wiedźmin 3: Dziki Gon jest uznawana na całym świecie jako jedna z najlepszych gier wszech czasów. Chwalona jest dojrzała fabuła, skomplikowany i wielowymiarowy świat, doskonale zarysowane postaci oraz muzyka, która doskonale oddaje atmosferę gry CD Projekt RED.

Słowiańskie klimaty zauroczyły zachodnich odbiorców egzotycznością. Polscy gracze zaś pokochali muzykę z Dzikiego Gonu, gdyż swojskie nuty budziły coś miłego w ich duszach.

Mimo, że Wiedźmin 3: Dziki Gon został zaprezentowany w 2015 roku, gra – i muzyka ją ilustrująca – wciąż cieszą się ogromną popularnością. Percival Schuttenbach praktycznie co roku organizuje trasę koncertową WILD HUNT LIVE i spotyka się z coraz większym zainteresowaniem.

Percival Wild Hunt Live
Percival Wild Hunt Live
Przeczytaj także Percival zagrał koncert w Krakowie [GALERIA]
"

Trwającą właśnie trasę, wypełnioną pokazami tańca i akrobatyki, podczas której prezentowane są utwory wykorzystane w ścieżce dźwiękowej do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, rozpoczął wyprzedany do ostatniego miejsca koncert w Berlińskiej hali Kesselhaus & Maschinenhaus. Okazał się on niesamowitym sukcesem, wyzwalającym falę zaproszeń na występy w Europie, jak również na całym świecie. Z tego powodu nadchodzące koncerty w Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku, mogą okazać się ostatnimi w Polsce na dość długi czas. "

WILD HUNT LIVE – koncert z muzyką z Wiedźmina 3. Gdzie i kiedy zagra Percival Schuttenbach w 2019 roku?

Fani muzyki z Wiedźmina 3 mają już tylko 3 szanse na usłyszenie towarzyszącym im w grze melodii na żywo. W ramach trasy WILD HUNT LIVE 2019 odbędą się w Polsce koncerty w następujących miastach:

  • Piątek, 11-10-2019 @ 20:00 | Centrum Kultury Zamek, Poznań
  • Niedziela, 13-10-2019 @ 18:00 | Centrum Koncertowe A2, Wrocław
  • Sobota, 19-10-2019 @ 20:00 | Klub B90 Stocznia Gdańska, Gdańsk

Percival zachęca do przyjścia na koncert obiecując wiele atrakcji:

"

Wachlarz prezentowanej podczas koncertu muzyki jest niezwykle szeroki - widzowie doświadczą zarówno skocznych, porywających do tańca utworów folkowych, granych na historycznych instrumentach ballad, jak i utworów z gatunku ambient, przenoszących słuchaczy w fantastyczny świat inspirowany twórczością A. Sapkowskiego. Każdemu z występów towarzyszy ponadto projekcja filmów i animacji, a wraz z muzykami na scenie zagoszczą aktorzy i akrobaci z legnickiego teatru AVATAR. "

Muzykę z Wiedźmina 3 można oczywiście usłyszeć także w samej grze. Dobrym pretekstem do odświeżenia sobie przygód Geralta jest premiera Dzikiego Gonu na konsolę Nintendo Switch.

Zobacz także: Wiedźmin 3 oficjalnie na Switchu. Pierwszy zwiastun, zrzuty ekranu, porównanie grafiki z PS4 

Gdzie wolicie słuchać muzyki z Wiedźmina 3?

Tagi: Gry