Domowy monitoring uchwycił tajemnicze zjawisko. Nagranie zadziwia

18.01.2021 12:46
Domowy monitoring uchwycił tajemnicze zjawisko. Nagranie zadziwia Fot. Shutterstock

Co jakiś czas pojawiają się w sieci informacje o niezidentyfikowanych obiektach nagranych przez zainstalowane w mieszkaniach kamery monitoringu. Kolejne z nich opublikowała Fundacja Nautilus. Czym jest tajemnicze zjawisko?

Dziś prezentujemy dwa ciekawe nagrania z domowego monitoringu. Pierwsze z nich nagrała domowa kamera pastora Monzela Forda z Daytona Beach (USA), drugiego dokonano w Polsce, w Oświęcimiu. Tajemnicze przypadki opisuje Fundacja Nautilius.

Dziwne obiekty uchwycone na domowej kamerze

Fundacja Nautilius to organizacja badająca zjawiska niewyjaśnione. Fundacja tworzy także ogólnopolskie archiwum dotyczące zjawisk niewyjaśnionych, zagadnień związanych z pochodzeniem ludzkiej cywilizacji na Ziemi, a także nieznanych aspektów naszej rzeczywistości, jak chociażby jasnowidzenie czy zjawisko antygrawitacji.

Tym razem jej członkowie opublikowali nagranie zarejestrowane w domu pastora Monzela Forda w Daytona Beach (USA). Wideo pochodzi z października 2020 roku. Pastor ustawił domowy monitoring na główny salon. Pewnej nocy otrzymał powiadomienie SMS informujące że kamery zarejestrowały w jego domu podejrzaną aktywność. Mężczyzna obawiał się, że doszło do włamania. jednak gdy obejrzał cały zapis kamer jego oczom ukazało się coś o wiele bardziej przerażającego niż włamywacz. Domowy monitoring zarejestrował bowiem dziwny obiekt, który unosił się w pokoju.

Pastor przeraził się jeszcze bardziej, gdy zobaczył jak dziwne wrzecionowate "coś" dzieli się na trzy mniejsze obiekty, które również zaczęły się poruszać po pomieszczeniu.
Materiał o tym nagraniu ukazał się w lokalnej telewizji  WESH 2 News, gdzie pokazano fragment tego nagrania.

Tajemnicze nagranie z Oświęcimia

Jak twierdzi Fundacja w 2020 roku otrzymała od swoich sympatyków ponad 20 zgłoszeń dotyczących tajemniczych świetlnych obiektów. Opublikowała również mail pochodzący od mężczyzny z Oświęcimia, który przysłał bardzo podobne nagranie.

Witam.
Dziś moja kamera monitoringu podczas mojego pobytu na zakupach zaalarmowała mnie o ruchu w domu. W mieszkaniu było wyłączone światło i żadnych źródeł światła czy też ruchu. Na filmie widać 3 orby (drugiego ciężko zauważyć ale pojawia się na moment nad jednym z padów od Xboxa koło myszki leżącej na półce na pierwszym planie).
Mam nadzieję że film Państwa zainteresuje.
Pozdrawiam
[dane do wiadomości Fundacji Nautilius]
Oświęcim

Czym są "orby"?

Słowo pochodzi od angielskiego "orbs", co można przetłumaczyć jako "kule". Jest to bowiem nic innego jak półprzezroczyste kule światła, które niespodziewanie pojawiają się na zdjęciach i nagraniach wideo. Nikt jednoznacznie nie jest w stanie potwierdzić ich pochodzenia pomimo wielu badań, które z ich udziałem zostały przeprowadzone.

Orby, czyli kule światła znajdujące się na zdjęciach i na nagraniach, w dalszym ciągu są niewyjaśnione. To tajemnicze zjawisko elektryzuje zwolenników zjawisk paranormalnych i nieudowodnionych jednoznacznie przez naukę.

Nie był to pierwszy przypadek nagrania ducha przez kamery monitoringu. Więcej paranormalnych zjawisk uchwyconych przez kamery zobaczysz w jednym z odcinków Archiwum Tajemnic.

Źródło: Fundacja Nautilus

Zobacz również: UFO nad Księżycem? Niezidentyfikowany obiekt przeleciał nad Srebrnym Globem

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.