Pogoda
07.08.2019 10:31

Oszałamiający sukces polskiej planszówki Etherfields. Chcieli 50 000 USD, dostali 4,1 mln

W tej planszówce zakochało się od pierwszego wejrzenia 30 000 graczy. Etherfields obiecuje pogmatwaną rozgrywkę, w której wykazać się będzie trzeba nie tylko logicznym myśleniem i umiejętnością stosowania reguł, lecz także intuicją i inteligencją emocjonalną.

Etherfields
foto: kadr z wideo www.youtube.com/watch?v=OAT7Wx1ucJ8

Awaken Realms cieszy się wśród fanów gier planszowych taką samą estymą, jak CD Projekt RED wśród miłośników gier komputerowych. Studio ma na swoim koncie wiele spektakularnych sukcesów z tytułami, które nie tylko rozchodzą się na całym świecie jak świeże bułeczki, lecz także biją rekordy popularności na zbiórkach społecznościowych.

Tak było chociażby z Lords of Hellas, Nemesis czy Tainted Grail: The Fall of Avalon. Gracze prześcigali się w składaniu zamówień na dopieszczone do perfekcji pod względem wyglądu i zasad rozgrywki tytuły.

Lords of Hellas - polska planszówka hitem Kickstartera
Lords of Hellas - polska planszówka hitem Kickstartera
Przeczytaj także Lords of Hellas - polska planszówka hitem Kickstartera

Najnowsza propozycja Awaken Realms, planszówka Etherfields, stawia przed graczami nietypowe zadanie: muszą wyrwać się ze światu snów, w którym znalazło się bez cienia wiedzy o tym kim się jest i dokąd powinno się zmierzać.

"

Twoje ciało zniknęło. To jedyna rzecz, której możesz być pewny. Twoje wspomnienia ulatywały, gdy zanurzałeś się w dziwny świat mrocznych snów. Teraz jesteś tylko pustym naczyniem. Dookoła Ciebie leżą maski. Którą z nich wybierzesz? Którą ścieżką podążysz? "

Taka wizja spodobała się graczom z całego świata. Awaken Realms chciało zebrać na wyprodukowanie Etherfields 50 000 dolarów, na konto wydawnictwa wpłynie ponad 4,1 mln USD.

Etherfields – planszówka o snach i koszmarach hitem Kickstartera

Zauroczenie Etherfields zaczyna się już od pierwszego spojrzenia na grę. Awaken Realms chwali się, że graficznie planszówka jest szczytowym osiągnięciem studia. Trzeba uczciwie przyznać, że rzeczywiście mają powody do tego, żeby się chełpić. Pieczołowicie dopieszczony ma być każdy element gry.

"

Nasz doświadczony zespół włożył w projekt wszystkie swoje umiejętności i całe serca, tak by wygląd gry był unikalny i z sukcesem wzbudzał uczucie unoszenia się w świecie snów. "

etherfields_kickstarter_02

Za opracowanie gry odpowiedzialny jest Michał Oracz, który wcześniej pracował między innymi nad This War of Mine: TBG, Neuroshimą Hex czy The Edge: Dawnfall. Etherfields ma być czymś nowym i unikalnym, wymagającym wykazywaniu się przez graczy zdolnościami, które w innych tytułach nie są nawet potrzebne. Wskazówki dotyczące rozgrywki mają kryć się w szczegółach oprawy graficznej, a rozgrywka ma wymagać posługiwania się dedukcją, intuicją, a także inteligencję emocjonalną.

Etherfields przeznaczona jest dla jednego do czterech graczy. Na Kickstarterze można kupić podstawową edycję za 75 funtów. Dostawy przewidziane są na marzec 2020 roku. Miesiąc później pojawi się superprodukcja CD Projekt RED, czyli Cyberpunk 2077.

Zobacz także: Cyberpunk 2077 w przedsprzedaży. Ceny, data premiery, zawartość pudełek 

W jakie gry wolicie grać?

Tagi: Gry