Oszustwa "na cukier". Policja prosi o czujność

10.08.2022 11:36
Oszustwa "na cukier". Policja prosi o czujność Fot. Shutterstock

Mieszkanka powiatu sokólskiego straciła 1000 zł podczas transakcji w internecie. Kobieta chciała kupić większą ilość cukru po atrakcyjnej cenie.

Policja apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i czujność podczas zakupów cukru w sieci. Szczególnie gdy sprzedawca oferuje jego sporą ilość po bardzo atrakcyjnej cenie.

Oszustwa "na cukier"

Zdarzenie, które miało miejsce w Sokółce, nie było odosobnionym przypadkiem. Mieszkanka tej gminy zamówiła jednak aż  26 worków z cukrem, po 25 kg każdy. Ze względu na hurtową ilość produktu sprzedający zażądał zaliczki, którą poszkodowana szybko wpłaciła.

Polecamy

Mimo wielokrotnych prób nawiązania rozmowy, kontakt ze sprzedającym się urwał. Zamówione 650 kilogramów cukru nigdy nie dotarło do Sokółki.

Blisko tysiąc złotych straciła mieszkanka powiatu sokólskiego, która chciała kupić w Internecie cukier. Pokrzywdzona pomimo przelania pieniędzy nie otrzymała zamówionego produktu, a kontakt ze sprzedającym urwał się. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i rozsądku podczas zakupów w Internecie

- czytamy na stronie KPP Sokółka.

44-latka zgłosiła sprawę na Policję, śledztwo jest w toku. Policjanci na swojej stronie internetowej ostrzegają przed oszustami wykorzystującymi internetowe portale sprzedażowe i przypominają by kupując w sieci kierować się ograniczonym zaufaniem do sprzedającego i zachować całą korespondencję.

Mundurowi radzą również sprawdzić, czy sklep, bądź osoba prywatna podaje swój adres i numer telefonu.

    

Nie dajmy się nabrać na "super promocje" – bardzo często niska cena jest tylko "haczykiem" na który oszuści "łowią" swoje ofiary

- apeluje Policja.

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.