Oto mod do Minecrafta, który pozwoli ci łapać Pokemony!

02.10.2019 10:15
pixelmon|undefined Fot. ; materiał prasowe pixelmon

Pixelmon to jeden z najciekawszych modów do Minecrafta jaki znajdziecie w sieci.

Pixelmon jest obecny na rynku od kilku lat. Stworzony przez grupę fanów-deweloperów projekt zachwyca graczy z każdym kolejnym updatem, a twórcy nie przestają nad nim pracować, aby go usprawniać i tworzyć coraz bardziej złożoną i zachwycającą grę.

Minecraft + Pokemon = WM

Od lat fani Pokemonów błagają Nintendo o stworzenie gry z otwartym światem, w której postaci będą mogły przemierzać bezkresne pola i spotykać na nich uwielbiane stworki. Szefowie japońskiej firmy wolą jednak zostawić open-world dla "The Legend of Zelda". W wypadku Poksów trzymają się od wielu lat wypracowanej strategii, która jest odrobinę zmieniana przy kolejnych odsłonach tytułu, jakie trafiają do fanów. Dlatego Pixelmon stworzony przez grupę zagorzałych fanów klocków i potworków zapełnia pustkę, jaką czują tysiące fanów na całym świecie.

Przeczytaj także

Pixelmon nie jest idealnie stworzonym modem. W trakcie walk Pokemony często łączą się z ciałem postaci sterowanej przez gracza. Dodatkowo nie wszystkie modele wyglądają idealnie, ale twórcy moda pracują nieprzerwanie od premiery nad stworzeniem, jak najbardziej złożonej wersji Minecrafta.

Jak grać w Pixelmon

Gracze mogą posiadać maksymalnie sześć Pokemonów i muszą przemierzać świat w poszukiwaniu najrzadszych okazów. 

Wszystkie zwierzęta mają określone miejsca, w których lubią przebywać. Ogniowe wybierają pustynię, wodne oceany, a w lasach znajdziecie oczywiście robaki i liściaste stworki. Przy okazji założenia własnej gry otrzymujemy gigantyczną mapę z randomowymi centrami Pokemon, sklepami i gymami rozsianymi po świecie. Gra daje też możliwość podróżowania na grzbietach naszych stworków, dzięki czemu możemy odrobinę łatwiej odnaleźć miejsca, które nas interesują.  Wersja pokemonowa to oczywiście nadal po prostu Minecraft, dlatego warto spędzić czas, po prostu budując i tworząc własne miasta i przestrzenie.

Oczywiście wszystkie mapy, jak to w wypadku Minecrafta, są gigantyczne. Nowym graczom często może być ciężko odnaleźć się w ogromie oferowanym przez Pixelmona, dlatego sugerujemy, abyście poszukali innych opcji. W tym momencie na świecie znajdziecie dziesiątki serwerów, które pozwolą wam spędzać czas na łapaniu legendarnych stworzeń, w tym jeden polski — jeśli chcielibyście spróbować, to klikajcie tutaj.

Zobacza także: Minecraft Earth to "najlepsza rzecz związana z telefonem od jego wynalezienia". Znamy datę premiery bety

Kacper Peresada Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.