Oto najdroższe buty w historii - będą kosztowały ponad 4 miliony złotych

13.04.2021 14:53
Oto najdroższe buty w historii - będą kosztowały ponad 4 miliony złotych Fot. Alina Boldina / Shutterstock.com

Już niedługo na aukcję trafią prototypowe buty Yeezy od Kanyego Westa. Dom Sotheby's określił je "najbardziej ekskluzywnymi i najdroższymi butami w historii".

Prototypowy egzemplarz butów Kanyego Westa trafi na sprzedaż

Jak podaje dom aukcyjny Sotheby's, już niedługo do sprzedaży trafią prototypowe buty Yeezy od Kanyego Westa. Z analizy ekspertów wynika, że te mają kosztować ponad milion dolarów, czyli grubo ponad 4 miliony złotych. 

Polecamy

Opisywany egzemplarz był założony przez artystę raz - w lutym 2008 roku, kiedy to Yeezus wystąpił na 50. Ceremonii Nagród Grammy. Buty stworzone we współpracy z Nike są pierwszym prototypowym modelem Yeezych. Sama marka obecnie jest jedną z najbardziej wartościowych firm w świecie mody (jest wyceniana na ponad 3 miliardy dolarów).

Kanye od 2013 roku współpracuje z adidasem, ponieważ jak sam dość dramatycznie stwierdził, Nike "chciał, żebym zbierać bawełnę na ciuchy samemu" - to parafraza jego słów z kawałka "New Slaves". 

Polecamy

Model to unikatowy przykład modelu Nike Air Yeezy 1. Jak czytamy w opisie aukcji:

Nike Air Yeezy I i Air Yeezy II wciąż są jednymi z najbardziej pożądanych egzemplarzy obuwia w historii. Dlatego też ich cena jest jedną z najwyższych w historii.

Brahm Wachter, który jest szefem działu streetwearu i współczesnych gadżetów w Sotheby's stwierdził natomiast:

Ta para butów jest kluczowa w rozwoju marki Yeezy, która obecnie jest jedną z najważniejszych firm w historii mody. Kanye przedstawił je na scenie w 2008 roku i oczarował fanatyków obuwia, którzy przez kilka miesięcy nie byli w stanie zidentyfikować butów. Jego owoce współpracy z Nike, a potem z adidasem, od 13 lat podnoszą ciśnienie wszystkim sneakerheadom na świecie. 

Obuwie będzie można oglądać w Hong Kong Convention and Exhibition Centre w dniach 16-21 kwietnia 2021 roku. Tak jak wspomnieliśmy, Sotheby's twierdzi, że buty będą kosztowały przynajmniej milion dolarów. Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia debiutanckich, prototypowych Air Yeezych:

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.