Pogoda
15.11.2019 10:33

Oto sztuczna inteligencja, która powie wam, czy umiecie naśladować Freddiego Mercury'ego

FreddieMeter to program, który będzie w stanie ocenić, jak bardzo wasz głos przypomina legendarną skalę Freddiego Mercury'ego.

freddie queen
źródło: Materiały Prasowe

Google Creative Lab i Google Research stworzyły FreddieMeter przy użyciu nowych modeli uczenia maszynowego. SI przesłuchało tysiące nagrań a capella Freddiego, a także próbek ludzi próbujących śpiewać jak legendarny wokalista.. FreddieMeter jest przeszkolony i zoptymalizowany dla pojedynczych piosenkarzy i działa na komputerach, urządzeniach z Androidem i iPhone'ach.

FreddieMeter oceni czy umiesz śpiewać jak Freddie

YouTube, Google Creative Lab i Google Research, we współpracy z Queen, Universal Music Group i Hollywood Records, opracowały nowy projekt SI o nazwie FreddieMeter.

Freddie Mercury
Freddie Mercury
Przeczytaj także W Warszawie powstanie aleja imienia Freddiego Mercury'ego. Rada miasta była niemal jednogłośna

FreddieMetter został stworzony w celu wsparcia organizacji The Mercury Phoenix Trust. Jest to organizacja charytatywna założona przez Briana Maya, Rogera Taylora i Jima Beach w celu zwiększenia świadomości i funduszy na walkę z HIV / AIDS. W ciągu ostatnich 27 lat fundusz był w stanie opłacić 1,000 projektów w 56 krajach. 

Apka trafia do fanów również na cześć 44. rocznicy pierwszego występu zespołu na żywo „Bohemian Rhapsody”.  I zaledwie chwilę po tym, jak legendarny teledysk do tego utworu przekroczył liczbę miliarda wyświetleń na YouTubie.

FreddieMeter został udostępniony słuchaczom, aby umożliwić fanom z całego świata sprawdzenie, jak ściśle ich śpiew pasuje do głosu legendarnego frontmana Queen, Freddiego Mercury'ego.SI analizuje wysokość, barwę i melodię piosenkarza, aby przypisać im wynik od 0 do 100. 

Aby skorzystać z aplikacji, wystarczy, że wejdziecie na oficjalną stronę FM i pochwalicie się swoimi umiejętnościami.

Zobacz także:  Queen pokazał klipy z materiałami fanów. Wśród nich kolaż redaktorki Antyradio.pl

Tagi: Queen Internet