„Overwatch” otrzymał zwiastun w stylu „Avengers: Infinity War”

Kamil Kacperski
07.06.2018 14:22
„Overwatch” otrzymał zwiastun w stylu „Avengers: Infinity War” Fot. kadr z wideo

Gra Blizzarda ma miliony fanów na całym świecie, podobnie z resztą, jak film z MCU. Obydwie produkcje opowiadają również o bohaterach, dlatego nie dziwne, że w końcu te dwa światy w jakiś sposób się spotkały.

„Overwatch” to gra stworzona przez Blizzarda, czyli twórców takich produkcji, jak „Diablo”, „World of Warcraft”, czy „Hearthstone”. Popularna strzelanka doczekała się milionów fanów na całym świecie, a Smuga, czyli jedna z postaci, pojawiła się nawet w najnowszym filmie Stevena Spielberga „Ready Player One”, co jest testamentem tego, jak duży wpływ na geekowską kulturę ma „Overwatch”.

Podobnie jest z resztą w przypadku „Avengers: Infinity War” - film w reżyserii braci Russo zarobił w box-offisie na całym świecie prawie 2 miliardy dolarów (stan na dzień 7 czerwca 2018 roku), a pierwszy zwiastun produkcji był najczęściej oglądanym trailerem w historii internetu. Trzeba przyznać, że są to imponujące wyniki.

Overwatch: Infinity War - zwiastun

Pewien fan postanowił wykorzystać podobieństwa między markami Blizzarda i Marvela. Użytkownik Youtube'a o pseudonimie Salty Phish zaprezentował zwiastun „Overwatch” utrzymany w stylu trailera „Avengers: Infinity War”. Nie jest to może dzieło na miarę „Shreka: Bagna bez granic” autorstwa polskiego twórcy Sztywnego Patryka, ale trudno pobić perfekcję:

Salty Phish napisał w opisie wideo, że zainspirowała go przeróbka „Avengers: Infinity War”, w której muzyka została zastąpiona utworem Coolio „Gansta's Paradise”. Twórca dodał również, że bardzo mu się nudziło, więc postanowił zrobić coś pożytecznego ze swoim wolnym czasem.

Avengers w dziełach kultury

Ogromna popularność najnowszego filmu z MCU zaowocowała pojawieniem się Avengerów w różnych niespotykanych miejscach - Marvel podjął współpracę z marką odzieżową Vans, która przygotowała buty inspirowane ich postaciami komiksowymi. Natomiast sam Thanos pojawił się w bijącej rekordy popularności grze „Fortnite”. Niewykluczone zatem, że któryś z marvelowskich superherosów pojawi się gościnnie w „Overwatch”. W końcu tam bohaterowie nigdy nie umierają.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.