Ulubiona gra Chińczyków zakazana? Jedna z postaci stała się symbolem protestów w Hongkongu

10.10.2019 08:37
Ulubiona gra Chińczyków zakazana? Jedna z postaci stała się symbolem protestów w Hongkongu Fot. materiały prasowe Blizzard

Protestanci znaleźli interesujący sposób, aby uprzykrzyć życie młodym mieszkańcom Chin. Chcą doprowadzić do zbanowania Overwatcha w Republice Ludowej.

Ostatnie dni protestów w Hongkongu doprowadziły do tego, że nawet z natury apolityczni gracze zdecydowali się wypowiedzieć na temat sytuacji w tym kraju. W drugi weekend października Blizzard zbanował Chung "blitzchung" Ng Wai za to, że ten w trakcie turnieju w Hearthstone wsparł protesty w jego rodzimym kraju. Reakcja graczy była natychmiastowa i ogólnoświatowy bojkot wydawcy gry stał się faktem.

Mei z Overwatch symbolem protestów w Hongkongu

To jednak nie wystarczyło osobom, które chciały wyrazić swoje wsparcie dla mieszkańców Hongkongu. Członkowie subreddita r/HongKong znaleźli ciekawy sposób na to, aby zajść za skórę młodym Chińczykom i zwrócić ich uwagę na problemy ludzi żyjących w HK. Redditorzy uznali, że dzięki wykorzystaniu jednej z postaci z gry Overwatch jako "symbol demokracji" mogą doprowadzić do ogólnego banu gier Blizzarda w całych Chinach. Co za tym idzie — jeden z najpopularniejszych tytułów wśród młodzieży w ChRL byłby niedostępny w całym kraju.

yuumei_art
Przeczytaj także

Chiny a Kubuś Puchatek

Przypomnijmy, że prezydent Chin Xi Jinping doprowadził do tego, że w kraju został zakazany Kubuś Puchatek. Stało się to po tym, jak przeciwnicy Xi porównywali głowę kraju do postaci stworzonej przez A.A.Milne.

Nie trzeba było długo czekać na reakcję internetu, który został zalany kolejnymi rysunkami i filmikami przedstawiającymi Mei (jedną z postaci Overwatcha) jako twarz protestów w Hongkongu.

kaipo_rozwolf

Fani nadal nie rezygnują z bojkotu Blizzarda. Na twitterze hashtag #BoycottBlizzard jest bardzo aktywny i pokazuje selfie tysięcy fanów kasujących tytuły tej firmy.

Wszystko zaczęło się 6 października 2019. W trakcie wywiadu po wygranym turnieju wspomniany Chung wyraził wsparcie dla protestujących w Hongkongu. Dwa dni później Blizzard ogłosił, że e-sportowiec został zbanowany na rok i nie otrzyma 10,000$, które wygrał w trakcie trwającego sezonu. Dwójka prowadzących wywiad również zostało zwolnionych.

Dołączycie do bojkotu Blizzarda?

Zobacz także:  Epic Games trafi do sądu. Fortnite jest za bardzo uzależniający?

Kacper Peresada Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.