Pogoda
20.09.2017 10:12

PES 2018 z transparentem polskich kiboli

Na ten widok serca kibiców patriotycznych zabiły mocniej – jeden krótki napis na transparencie wywieszonym na trybunach w grze PES 2018 oddał honory najwznioślejszym zakamarkom polskiej duszy i zbliżył się do niej tak bardzo, że aż prawie musieliśmy go ocenzurować.

PES 2018 z transparentem polskich kiboli
foto: kadr z wideo

Niby nic, a internet oszalał. Na zrzucie ekranu z PES odnaleziono przekaz, który idealnie oddaje ducha polskiego kibicostwa. Napis na nim spodobał się tak bardzo, że gracze z miejsca deklarowali porzucenie wieloletniej miłości, serii FIFA, i przesiadkę na mniej popularnego i uznawanego za gorszego konkurenta tworzonego przez Konami.

Co spowodowało, że gracze i kibice zapałali do PES uczuciem od pierwszego wejrzenia? Niech przemówi obraz:

foto: zrzut ekranu

Zachwyceni kibice zaczęli wygłaszać peany na temat twórców gry, którzy tym jednym posunięciem mieli oddać kwintesencję klimatu panującego na polskich stadionach. Rzeczywiście, trudno odmówić obrazkowi swojskiego uroku, jednak Konami – twórcy serii Pro Evolution Soccer – nie mieli z nim nic wspólnego.

W grze znajduje się bowiem edytor, który pozwala na umieszczenie na wywieszanych flagach i transparentach dowolnie wybranych haseł. Może to być uwieczniona na przykładzie „jazda” i dowolnie wybrany inny ciąg znaków. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od inwencji gracza.

Jeśli więc po zobaczeniu tego screena zapragnęliście zobaczyć podobne hasła na rozgrywanych przez siebie meczach – PES jak najbardziej Wam to umożliwi. Tyle tylko, że będziecie musieli zająć się nią sami. 

Jeśli jesteście pełnoletni i nie przebywacie akurat w pracy, możecie zobaczyć, jak "jazda" prezentuje się na polskich stadionach w prawdziwym życiu:

Konkurent PES-a, FIFA, także znalazła się na celowniku internautów, a nawet rządu. Rosja chciała zakazać rozprowadzania tytułu na jej terytorium, gdyż piłkarska gra miała propagować homoseksualizm. I nie chodzi tu nawet o uściski, przytulania i poklepywania po pośladkach w ramach „cieszynek” po strzeleniu gola.

A Wy którą grę piłkarską wolicie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry