PKP nie chce sprzedawać biletów na przedświąteczne pociągi. Nie będzie ich w rozkładzie

21.11.2019 12:27
PKP nie chce sprzedawać biletów na przedświąteczne pociągi. Nie będzie ich w rozkładzie Fot. materiały prasowe PKP Intercity

Coraz bliżej Święta, a osoby planujące podróż w rodzinne strony nie mogą kupić biletu na odpowiedni pociąg. Sprzedaż jest zablokowana przez PKP, która powód podała w oficjalnym komunikacie. Szykują się gorące emocje.

System sprzedaży biletów prowadzony przez PKP Intercity pozwala na zakup miejscówek z wyprzedzeniem. Ma to znaczenie zwłaszcza na połączeniach, na których można spodziewać się zwiększonej frekwencji, a do takich bez wątpienia należą składy kursujące w przedświątecznych terminach.

Część osób, która chciała zapewnić sobie miejsce w pociągu mającym zwieźć ich do rodziny spotkała się z ogromnym problemem: biletów nie można kupić ani przez internet, ani w kasach na dworcach. Nie oznacza to, że zostały już wyprzedane, PKP po prostu nie prowadzi ich sprzedaży.

Przeczytaj także

Można sobie wyobrazić, jak wielki jest to kłopot dla osób planujących świąteczną wyprawę w rodzinne strony. PKP wyjaśniło, dlaczego nie chce jeszcze sprzedawać wybranych biletów. Z oświadczenia wynika, że dla wielu podróżnych szykuje się pełen nerwów przedświąteczny okres.

PKP nie sprzedaje biletów na połączenia świąteczne. Mamy oficjalne wytłumaczenie

Pasażerowie nie mogą kupić biletów na część połączeń, jeśli wybierają terminy przejazdu po 12 grudnia 2019 roku.

Właśnie tego dnia w życie wejdzie nowy, zmieniony rozkład jazdy. PKP nie chce po prostu sprzedawać miejscówek do pociągów, które znikną z siatki połączeń lub zostaną przeniesione na inne godziny.

Sprzedaż biletów na okres świąteczny rozpocznie się po ustaleniu i wprowadzeniu do systemu nowego rozkładu jazdy. Pasażerowie muszą się więc przygotować na polowanie na miejscówki na kilka dni przed wyjazdem, gdy tym samym zajmować się będą tysiące konkurentów do kupna biletu na pociąg.

Zobacz także: PKP pokazuje na mapie pozycje i opóźnienia pociągów 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.