PKS Częstochowa zdementowało informacje o zawieszaniu kursów. „To tylko f*ck news”

04.12.2019 10:17
PKS Częstochowa|undefined Fot. zrzut ekrany pks-czestochowa.pl

Znajdujące się w stanie likwidacji przedsiębiorstwo PKS Częstochowa S.A. oficjalnie odniosło się do plotek o odwoływaniu kursów. W komunikacie kategorycznie stwierdzono, że to „tylko f*ck newsy”.

W dzisiejszych czasach do każdej informacji trzeba mieć ograniczone zaufanie. Fałszywe informacje to broń w nowego rodzaju wojnie, która powadzona jest jako osobista krucjata trolli oraz nowe metody walki między krajami.

Oprogramowanie takie jak deep fake sprawiło, że nie do końca można wierzyć własnym oczom. Wystarczy domowy komputer, żeby stworzyć wiarygodnie wyglądające wideo wklejające na przykład czyjąś twarz na ciało aktorki porno.

Przeczytaj także

Z „szumem informacyjnym” dotyczącym swojej działalności postanowiło zawalczyć przedsiębiorstwo PKS Częstochowa. Treść dementi możnaby uznać za fake newsa, gdyby nie to, że są twarde dowody na to, że użyto sformułowania „f*ck news”.

PKS Częstochowa walczy z „f*ck news”. Dementuje informacje o zawieszaniu kursów

Plik PDF z oświadczeniem opublikowanym na stronie PKS Częstochowa został już poprawiony i zawiera sformułowanie „fake news”. W internecie nic jednak nie ginie, można więc bez przeszkód zobaczyć, jak dementi wyglądało oryginalnie.

pks_czestochowa_fck_news_02 Fot. foto: zrzut ekranu pks-czestochowa.pl

Wpadka przewoźnika została uratowana dla potomności dzięki zaindeksowaniu dokumentu w Web Archive. Pierwotny plik można też wciąż znaleźć na stronie internetowej PKS Częstochowa.

Problem fake newsów jest tak poważny, że Facebook sięgnął po zewnętrzną pomoc w ich wyszukiwaniu. W Polsce treści zdobywające popularność w serwisie weryfikowane są przez agencje AFP.

Zobacz także: Fake newsów na polskim Facebooku będą szukać Francuzi. Ruszyła weryfikacja informacji w serwisie 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.