PSA ogłosiło prawdziwe wyniki spalania

09.07.2016 15:16
PSA ogłosiło prawdziwe wyniki spalania Fot. materiały prasowe

Francuzi w 2016 roku zapowiedzieli, że mają zamiar opublikować prawdziwe wyniki spalania dla 30 ich najważniejszych modeli.

Na takim działaniu z pewnością zyska wizerunek marki. I to tym bardziej zważywszy na te wszystkie afery spalinowe między innymi takich marek jak Volkswagen, Mitsubishi oraz Nissan. I wcale nie chodzi o to, że Peugeot, DS oraz Citroen podawało nieprawdziwe rezultaty. Problem polega na tym, że standardy NEDC mają się nijak do rzeczywistości.

Nową serię testów przeprowadziły dwie nierządowe organizacje – Transport & Environment (T&E) oraz France Nature Environment (FNE) pod nadzorem firmy Bureau Veritas, która zadbała o to, by uzyskane wyniki były jak najbardziej rzetelne. Kierowano się wytycznymi projektu Real Driving Emission (RDE), który Unia Europejska planuje wprowadzić. W tych standardach pomiarów dokonuje przenośne urządzenie zainstalowane w samochodzie – system PEMS.

Test miał miejsce na publicznych drogach dostępnych dla wszystkich. Trasa obejmowała 25 kilometrów miejskiej jazdy, 39 kilometrów obszarów wiejskich oraz 31 kilometrów autostrad. Wszystko w prawdziwych warunkach, co oznacza, że na pokładzie znajdowali się pasażerowie, bagaż, a do tego na całej długości trasy był włączony system klimatyzacji.

Francuska marka ogłosiła, że do końca 2016 roku podobne symulacje zostaną przeprowadzone względem całej gamy modeli i opublikowane na oficjalnej stronie. To ukłon w stronę klientów, którzy chcą mieć dostęp do rzeczywistych danych uwzględniających prawdziwe warunki oraz styl jazdy:

1 Fot. foto: materiały prasowe
2 Fot. foto: materiały prasowe
3 Fot. foto: materiały prasowe

Nową strategię popiera Gilles Le Borgne, generalny wicedyrektor działu badań i rozwoju francuskiego konglomeratu:

Nasza grupa PSA opublikowała prawdziwe wyniki spalania dla 30 aut z gamy Peugeota, Citroena i DS-a. Tym samym chcemy zagwarantować dostęp do przejrzystych danych. W ramach tych działań mamy zamiar zapewnić wyniki takich samych testów dla 20 pozostałych modeli do końca 2016 roku oraz opracować symulator pozwalający naszym klientom zmniejszyć zużycie paliwa i emisji niebezpiecznych substancji do atmosfery.

Co sądzicie o działaniach grupy PSA?

Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.