Pogoda
11.10.2019 08:39

Otwarta beta PUBG Lite w kolejnych 50 krajach. Wśród nich Polska

Nowa wersja jednego z najpopularniejszych battle royal na świecie nareszcie jest dostępna do przetestowania w naszym kraju.

pubg lite
foto: screen pubg lite

PUBG Lite to darmowa wersja PlayerUnknown's Battlegrounds. W ramach nowej odsłony battle royal gracze otrzymali tytuł, który ma o wiele mniejsze wymagania sprzętowe. Gra jest dostępna dla graczy jako free-to-play. Pierwsze beta testy ruszyły już w styczniu, wtedy jednak PUBG Lite było dostępne jedynie w Tajlandii. Teraz przyszedł czas na kolejne 52 kraje.

PUBG Lite — premiera w Polsce

Pełna lista krajów, w których ruszyła otwarta beta, jest dostępna na stronie PUBG. Wśród 52 wymienionych państw znajduje się Polska, Czechy, Wielka Brytania i... Watykan. Co ciekawe, tytuł nadal nie jest dostępny w Stanach Zjednoczonych.

fornite
fornite
Przeczytaj także Epic Games trafi do sądu. Fortnite jest za bardzo uzależniający?

PUBG Lite powstało jako próba dostarczenia gry do osób posiadających sprzęt, który nie jest wystarczająco mocny na pełną wersję gry. W porównaniu do płatnej wersji tytułu Lite wymaga przykładowo jedynie 4GB Ramu i działa nawet na Windows 7.

W wersji Lite nie znajdziemy jak dotąd map, które znamy z pełnej wersji. Deweloperzy twierdzą jednak, że w niedługim czasie fani lżejszego PUBG dostaną możliwość przetestowania większej ilości lokalizacji.

W grze znajdziemy tryb 4v4, season pass i nowy rodzaj growej waluty. Twórcy tytułu mają zapewne nadzieję, że ta ostatnia rzecz nas zainteresuje.

PUBG Lite nie jest PC-tową wersją PUBG Mobile. Mobile to całkowicie oddzielna gra z innym wyglądem HUD. Lite to po prostu oryginalna gra stworzona z myślą o nowym modelu biznesowym przypominającym Apex Legends i Fortnite.

Przetestujecie?

Zobacz także:  19-latek dostał udaru mózgu od grania w battle royale
 

Przetestujecie PUBG Lite?

Tagi: Gry