Pogoda
20.11.2019 11:07

PZU przeprasza za wyciek danych. Oferuje klientom bony do Biedronki

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, ile jest warta twoja prywatność dla największego z Polsce ubezpieczyciela - mamy dla Ciebie odpowiedź.

biedra
źródło: EastNews.pl

Kilka tygodni temu PZU próbowało ostrzec swoich klientów przed oszustami podszywającymi się pod ubezpieczyciela. Niestety w trakcie wysyłania wiadomości przedstawiciele zapomnieli ukryć adresy odbiorców i otwarta lista mailingowa trafiła do kilkuset osób w całej Polsce. Co istotne w czasach RODO jest to dosyć duże przewinienie.

PZU oferuje bony do Biedronki za złamanie RODO

PZU szybko przyznało się do błędu i postanowiło oficjalnie przeprosić swoich klientów. 

Geralt z Rivii
Geralt z Rivii
Przeczytaj także Wyprzedaż gier w Biedronce w listopadzie 2019. Pełna lista i ceny

PZU zaoferowało swoim klientów bony do Biedronki o wartości 15 złotych. Tak brzmi wiadomość ubezpieczyciela do osób, których dane wyciekły:

"

Szanowni Państwo,
w wyniku ludzkiej pomyłki wiadomość o Pani/Pana przystąpieniu do Klubu została wysłana do wielu jawnych adresatów. Serdecznie przepraszamy za zaistniałą sytuację. W ramach przeprosin przekazujemy Pani/Panu dodatkowy benefit w postaci bonu do sklepów Biedronka w wysokości 15 zł. Dochowamy najwyższych starań, by taka sytuacja nigdy więcej nie miała miejsca. "

Oczywiście cieszy, że PZU nie próbuje udawać, że nie popełnili błędu. Jednak wycena prywatności użytkownika na 15 zł wydaje się kwotą niewystarczającą. 

Zobacz także:10 000 zł za brak szczepienia dziecka. Antyszczepionkowy na celowniku nowych przepisów

Tagi: Duperele