PZU przeprasza za wyciek danych. Oferuje klientom bony do Biedronki

20.11.2019 11:07
PZU przeprasza za wyciek danych. Oferuje klientom bony do Biedronki Fot. źródło: EastNews.pl

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, ile jest warta twoja prywatność dla największego z Polsce ubezpieczyciela - mamy dla Ciebie odpowiedź.

Kilka tygodni temu PZU próbowało ostrzec swoich klientów przed oszustami podszywającymi się pod ubezpieczyciela. Niestety w trakcie wysyłania wiadomości przedstawiciele zapomnieli ukryć adresy odbiorców i otwarta lista mailingowa trafiła do kilkuset osób w całej Polsce. Co istotne w czasach RODO jest to dosyć duże przewinienie.

PZU oferuje bony do Biedronki za złamanie RODO

PZU szybko przyznało się do błędu i postanowiło oficjalnie przeprosić swoich klientów. 

Przeczytaj także

PZU zaoferowało swoim klientów bony do Biedronki o wartości 15 złotych. Tak brzmi wiadomość ubezpieczyciela do osób, których dane wyciekły:

Szanowni Państwo,
w wyniku ludzkiej pomyłki wiadomość o Pani/Pana przystąpieniu do Klubu została wysłana do wielu jawnych adresatów. Serdecznie przepraszamy za zaistniałą sytuację. W ramach przeprosin przekazujemy Pani/Panu dodatkowy benefit w postaci bonu do sklepów Biedronka w wysokości 15 zł. Dochowamy najwyższych starań, by taka sytuacja nigdy więcej nie miała miejsca.

Oczywiście cieszy, że PZU nie próbuje udawać, że nie popełnili błędu. Jednak wycena prywatności użytkownika na 15 zł wydaje się kwotą niewystarczającą. 

Zobacz także:10 000 zł za brak szczepienia dziecka. Antyszczepionkowy na celowniku nowych przepisów

Kacper Peresada Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.