Pogoda
20.03.2020 11:55

Pacjent z podejrzeniem koronawirusa uciekł ze szpitala. Do akcji wkroczyła policja

Mężczyzna trafił do szpitala z podejrzeniem koronawirusa. Zanim wykonano mu testy, uciekł.

Koronawirus
foto: ANDRZEJ SZKOCKI/POLSKA PRESS /Polska Press/East News (zdjecie poglądowe)

19 marca 2020 roku z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Zgierzu uciekł jeden z pacjentów. Personel placówki natychmiast powiadomił o tym policję. 

Pacjent z podejrzeniem koronawirusa uciekł ze szpitala

Pacjent trafił do Zgierza wprost ze szpitala w Sieradzu z objawami zakażenia koronawirusem. Mężczyzna musiał przejść testy na obecność choroby COVID-19. W czasie oczekiwania na wykonanie badań pacjent samowolnie opuścił szpital i udał się w nieznanych kierunku. Personel natychmiast wszczął alarm.

Koronawirus teorie spiskowe
Koronawirus teorie spiskowe
Przeczytaj także 19 najbardziej absurdalnych teorii spiskowych dotyczących koronawirusa

Policja szybko podjęła szeroko zakrojoną akcję poszukiwawczą. Po niemal trzech godzinach, około 19:00, mundurowi przy zastosowaniu wszelkich środków ostrożności i użyciu specjalnych kombinezonów, zatrzymali mężczyznę.

Jak donosi Express Ilustrowany, 54-latek za zgodą lekarza zostanie osadzony w jednym z policyjnych aresztów, w którym przygotowano specjalne cele dla takich osób. Zostaną wobec niego wyciągnięte surowe konsekwencje karne. Zgodnie z art.165 KK, który stanowi o sprowadzeniu zagrożenia dla życia lub zdrowia wielu osób przez zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie choroby zakaźnej.

Szpital w Zgierzu zgodnie z nowymi wytycznymi GIS-u na początku tygodnia został przekształcony w szpital zakaźny. Pierwsi chorzy zostali przyjęci na oddziały w środę 18 marca 2020.
Informacje na temat stanu zdrowia mężczyzny są jeszcze weryfikowane.

Zobacz również: Szósta ofiara koronawirusa w Polsce. To 27-letnia kobieta

Tagi: Newsy koronawirus