Takich mrozów już dawno nie było! Gdzie padł rekord tegorocznej zimy?

18.01.2021 12:22
Zima w Polsce Fot. shutterstock.com; zdjęcie poglądowe

Bestia ze wschodu w Polsce! 17 stycznia 2021 odnotowano rekord tegorocznej zimy na Mazurach. Gdzie było najzimniej?

Synoptycy zapowiadali w weekend ogromne mrozy i tak też się stało. Najniższe temperatury zanotowano na Warmii i Mazurach oraz na Podlasiu. W którym mieście padł rekord?

Takich mrozów już dawno nie było! Gdzie padł rekord tegorocznej zimy?

W niedzielę wieczorem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodne poinformował, że na godz. 22.15 w Białymstoku temperatura spadła do ponad -25 stopni Celsjusza, natomiast w Gołdapi na Mazurach zanotowano -27,8 st. Co więcej w poniedziałek IMGW zdradził, że w Kętrzynie na Mazurach przy gruncie zanotowano temperaturę minus 28 st. C, w Mikołajkach - 27 st. C. a w Olsztynie -24 st. C.

Polecamy

Jak podaje PAP, w nocy z niedzieli na poniedziałek obowiązywał alert pierwszego stopnia przed silnym mrozem w całym kraju oprócz części województwa lubuskiego i zachodniopomorskiego. Zgodnie z obecną prognozą IMGW, w większości kraju silny mróz ma utrzymywać się do poniedziałkowego poranka, miejscami do wtorku.

W niedzielę przed niskimi temperaturami ostrzegało także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. "Uważajcie na siebie, zadbajcie o wasze zwierzęta, które mieszkają na zewnątrz" - apelowało na Twitterze RCB.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.