Pogoda
19.08.2019 13:45

Pamiętacie Deluxe Ski Jumping? Oto gra, która was zachwyci

Polska firma stworzy duchowego następcę kultowej gry.

Ultimate Ski Jumping
źródło: twitter Blue Sunset Games

"DSJ" to prawdziwa legenda. Gdy Adam Małysz wygrywał kolejne Puchary Czterech Skoczni, fani skoków zakochali się w tej prostej grze, w której mogliśmy bić rekordy na dziesiątkach skoczni na całym świecie.

Wystarczyło mieć działające komputer i myszkę. Wymagania sprzętowe były zerowe, grafika banalna, ale emocje, jakie za nimi szły, były trudne do opisania.

Wydaje się, że każdy "millenials" spędził przynajmniej kilka godzin, skacząc razem ze znajomymi na tym symulatorze. Niektórzy poświęcali mu przerwy w szkołach, inni błagali swoich nauczycieli, aby móc spędzić godzinę informatyki próbując wylądować idealnym telemarkiem. Chyba każdy pamięta, jak próbował idealnie wyjść z progu, a następnie delikatnie się pochylić i złapać odpowiedni wiatr. Wierni fani mieli nawet swoje ulubione skocznie. Niektórzy chcieli latać po 300 metrów, inni kochali Anglię i tamtejsze K-50.

Jak widać, poprzeczka postawiona jest naprawdę wysoko. Pojawia się więc pytanie: czy nowa odsłona skoków będzie w stanie przyciągnąć przed komputery starych fanów?

Deluxe Ski Jump
Deluxe Ski Jump
Przeczytaj także Skoki narciarskie: najlepsze gry dla fanów Stocha i Małysza

Duchowy spadkobierca DSJ trafi do nas w tym roku

Polska firma Blue Sunset Games zdecydowała się stworzyć grę, która będzie spadkobiercą wspomnianej legendy. "Ultimate Ski Jumping 2020" trafi na pecety, Xbox One, PS 4 i Nintendo Switch jeszcze w tym roku.

Na razie wiemy tylko, że gra istnieje. Możemy się jednak spodziewać, że więcej o swoim tytule twórcy opowiedzą podczas rozpoczynającego się dzisiaj Gamescomu.

Poniżej możecie zobaczyć ogłoszenie firmy na temat ich nowego tytułu i trzeba przyznać, że gra wygląda naprawdę ładnie. Mając na uwadze, że gameplay tytułu był ideałem, trudno nie oczekiwać, że czeka nas coś wyjątkowego.

Zobacz także:  Znakomita polska strategia w końcu na konsolach. Ancestors Legacy na PS4 i Xbox One

Graliście w DSJ?

Tagi: Gry