"Pandemia koronawirusa przyspiesza" - nowe oświadczenie szefa WHO

24.03.2020 10:23
Foto: Shutterstock|undefined Fot. Shutterstock

Zgodnie ze słowami dyrektora generalnego WHO, pandemia koronawirusa rozprzestrzenia się w coraz większym tempie. Poruszono też temat Igrzysk Olimpijskich.

Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia, Tedros Adhanom Ghebreyesus, wydał nowe oświadczenie, w którym poruszył kwestię tempa, z jakim rozprzestrzenia się COVID-19. Padło też kilka słów na temat Igrzysk Olimpijskich, które mają odbyć się w Tokio. 

Nowe oświadczenie szefa WHO - "Pandemia koronawirusa przyspiesza" 

Tedros Adhanom Ghebreyesus przyznał otwarcie - koronawirus rozprzestrzenia się coraz większym tempie. Nowe przypadki zakażeń zgłaszane są w niemal każdym kraju na świecie.

67 dni minęło od pierwszego zgłoszonego przypadku COVID-19 do momentu, kiedy potwierdzono 100 tysięcy zakażeń na całym świecie. Następnie, osiągnięcie poziomu 200 tysięcy przypadków zajęło wirusowi 11 dni, a 300 tysięcy - jedynie 4 dni.

Przeczytaj także

Pandemia się szerzy, jednak - jak twierdzi szef WHO - "możemy zmienić jej trajektorię". Tedros Adhanom Ghebreyesus zapewnił w swoim oświadczeniu, że zwróci się do przywódców krajów członkowskich grupy G20 o zwiększenie produkcji środków higienicznych, a także unikanie zakazów ich eksportu i zapewnienie ich sprawiedliwej dystrybucji. 

Przeczytaj także

W kwestii tegorocznych Igrzysk Olimpijskich nie zapadła ostateczna decyzja. Wiele wskazuje jednak na to, że tokijska Olimpiada, która miała odbyć się w terminie 24 lipca - 9 sierpnia, nie dojdzie do skutku. Jak bowiem stwierdził dr Mike Ryan, ekspert ds. sytuacji nadzwyczajnych WHO:

Jesteśmy przekonani, że rząd japoński i Międzynarodowy Komitet Olimpijski nie przystąpiłyby do żadnych igrzysk, gdyby były niebezpieczne dla sportowców i kibiców

Zobacz też: Wynik finansowy amerykańskich kin pierwszy raz w historii wyniósł zero 

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.