Pogoda
21.01.2019 13:05

Papież poleca modlenie się przez aplikację Click To Pray

Co za czasy, co za obyczaje – papież Franciszek oficjalnie polecił aplikację Click To Pray, służacą do modlenia się w sieci Worldwide Prayer Network.

Click To Pray
foto: zrzut ekranu

Program został zaprezentowany podczas wystąpienia papieża 20 stycznia 2019 roku – Franciszek kierował swoje słowa głównie do osób, które zamierzają wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie.

Głowa Kościoła osobiście dała przykład, dodając własną modlitwę przez tablet.

"

Proszę, dodałem właśnie prośbę o modlitwę w intencji misji Kościoła. "

Franciszek dodał, że dzięki aplikacji można będzie codziennie wspomagać go w modlitwie, jako że będzie aktywnie z niej korzystać – padło nawet stwierdzenie o „aktywności 3 raz dziennie”.

Click To Pray - aplikacja do modlenia używana przez papieża

Aplikacja Click To Pray i Worldwide Prayer Network zostały pokazane już w 2016 roku. Łączy ona osoby modlące się z tymi, którzy potrzebują odmówienia pacierza we wskazanej intencji.

Użytkownicy mogą dołączyć się w modlitwie, zaznaczając to kliknięciem odpowiedniej reakcji, a także podzielić się swoim komentarzem.

To swoisty Facebook dla wierzących, na którym posty dotyczą odbytych modlitw lub próśb o ich odmówienie w wybranej intencji. Sieć Worldwide Prayer Network to obecnie nawet milion modlitw odmawianych każdego miesiąca – aplikacja i portal są także popularne w Polsce, chociaż nie ma jeszcze polskiej wersji językowej.

Aplikacja Click To Pray jest dostępna za darmo na Androida i iOS.

Modlicie się?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile