Konflikt w zoo. Para pingwinów-gejów ukradła jajo parce pingwinów-lesbijek
26.10.2020 14:16
Konflikt w zoo. Para pingwinów-gejów ukradła jajo parce pingwinów-lesbijek Fot. zdjęcie poglądowe/shutterstock.com

W holenderskim zoo w połowie października doszło do konfliktu między sympatycznymi nielotami. Wszystko przez to, że para panów ukradła jajo parze pań.

Jak podaje portal DutchNews.nl, do sytuacji konfliktowej doszło w zoo DierenPark w mieście Amersfoort. Z relacji serwisu wynika, że jaja zostały przechwycone przez parę samców pingwina przylądkowego od dwóch samic tego samego gatunku, które zamieszkują z nimi wybieg w parku rozrywki.

Pingwiny-geje ukradły jajo pingwinom-lesbijkom

Według informacji podanych przez portal i potwierdzonych przez opiekunów w zoo, te pingwiny stosunkowo często dobierają się w homoseksualne pary, co wcale im nie przeszkadza w powiększaniu rodziny. Gdy pingwiny-geje lub pingwiny-lesbijki pokazują dorosłość i budują gniazda z kamieni, pracownicy ogrodów zoologicznych czasami podrzucają im jajka do wysiadywania i opieki. 

Przeczytaj także

Pingwiny-geje o imionach Tux i Flipper poczuły jednak wyjątkowo mocny zryw do ojcostwa i zamiast poczekać na jaja od obsługi, postanowili wziąć sprawy w swoje skrzydełka. Para ukradła całe gniazdo swoich koleżanek-lesbijek i obecnie zajmuje się wyczekiwaniem potomstwa, na zmianę wysiadując jaja i szukając pożywienia.

Może się jednak okazać, że ich wysiłki będą na marne. Niestety jaja skradzione od pary lesbijek mogą się okazać niezapłodnione, co w dużym skrócie oznacza, że Tux i Flipper zajmują się nimi trochę bez sensu. 

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.