Para wbiegła wprost pod jadący tramwaj. Ciężarna kobieta zderzyła się z nim twarzą [WIDEO]

05.02.2020 13:17
Para wbiegła wprost pod jadący tramwaj. Ciężarna kobieta zderzyła się z nim twarzą [WIDEO] Fot. ROBERT STACHNIK/REPORTER

Pogwałcenie elementarnych zasad bezpieczeństwa przez dwójkę młodych ludzi doprowadziło do niebezpiecznego wypadku w Częstochowie. Para wbiegła wprost pod tramwaj, motorniczy nie miał szans zareagować.

Nawet jeśli motorniczy tramwajów będą wykazywać się ponadludzkim refleksem, to i tak nie praw fizyki nie da się oszukać. Kilkudziesięciu ton nie można szybko zatrzymać, o czym często nie pamiętają piesi.

W starciu człowieka z rozpędzonym pojazd ludzkie ciało jest bez szans. Warto więc zgodnie z zasadami ruchu drogowego sprawdzać, czy można bezpiecznie wkroczyć na przejście dla pieszych. Zapominają o tym czasem osoby wpatrzone w telefony.

Przeczytaj także

Do niebezpiecznego zdarzenia wywołanego niefrasobliwością dwójki młodych ludzi doszło 28 stycznia 2020 w Częstochowie. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji postanowiło umieścić w sieci nagranie pokazujące, jak doszło do potrącenia ciężarnej kobiety.

Kobieta w ciąży wbiegła pod rozpędzony tramwaj. MPK Częstochowa pokazało nagranie ku przestrodze

Na nagraniu MPK wskazuje, jaki widok z kabiny miał motorniczy, jakie światła i znaki widział po drodze i z jaką prędkością jechał. Widać także, jak zza autobusu na tory wtargnęła dwójka młodych ludzi, ignorując wyświetlane im czerwone światło i igrając z własnym życiem.

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu alei Pokoju i Wojska Polskiego w Częstochowie. Mężczyźnie w ostatniej chwili udało się odskoczyć, kobieta nie miała tyle szczęścia i zderzyła się z tramwajem twarzą.

Kobieta wyszła z wypadku z wybitymi zębami. Lekarze w szpitalu nie stwierdzili zagrożenia dla jej życia ani dla ciąży.

Para została ukarana przez policję mandatem za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Zobacz także: Autonomiczny tramwaj na torach w Krakowie. Pierwszy kurs zakończony sukcesem

 

Michał Tomaszkiewicz
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.