Parafia z Mierzyna przeznaczyła pieniądze na budowę kościoła na zakup respiratorów. „Nie miejcie mi tego za złe”
10.04.2020 11:12
Parafia z Mierzyna przeznaczyła pieniądze na budowę kościoła na zakup respiratorów. „Nie miejcie mi tego za złe” Fot. Shutterstock

Epidemia COVID-19 to bezprecedensowe wydarzenie demolujące nasze życia. Pozamykane szkoły, zakazy wychodzenia z domu i tysiące chorych, którym potrzebna jest pomoc. Ta płynie ze wszystkich stron, czego świadectwo dał proboszcz parafii w Mierzynie.

Koronawirus SARS-CoV-2 jest globalnym problemem; z epidemia walczy praktycznie każdy kraj na świecie. System ochrony zdrowia zmaga się wszędzie z dokładnie takimi samymi problemami: brakiem sprzętu i wyposażenia.

W Polsce do walki o doposażanie szpitali włączyła się Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która dzięki wpłatom na Fundusz Interwencyjny praktycznie codziennie informuje o nowych zakupach sprzętu.

Przeczytaj także

Przykład tego, jak powinno się pomagać bliźnim w potrzebie dal proboszcz parafii w Mierzynie, który kwotę zebrana na budowę nowego kościoła przeznaczył na zakup dwóch respiratorów.

Parafia w Mierzynie kupiła respiratory do szpitala za pieniądze zebrane na budowę kościoła

Ks. Zbigniew Wyka, proboszcz parafii w Mierzynie, w komunikacie dla wiernych wytłumaczył, że życie ludzkie jest bezcennym darem, które należy chronić. Duchowny przeprosił też parafian, którzy jego decyzją mogli poczuć się urażeni.

Chciałem również Was Kochani powiadomić, że podjąłem decyzję i proszę nie miejcie mi tego za złe, że z konta budowy kościoła, na którym uzbierało się trochę pieniędzy poprosiłem odpowiedzialnych za nie by przeznaczyć kwotę 69 120 na zakup dwóch respiratorów dla Szpitala Klinicznego nr 1, przy Unii Lubelskiej. Dlaczego tak zrobiłem - bo budowa nieco i tak poczeka ze względu na epidemię, a życie ludzkie jest bezcennym darem, życie każdego z Was Kochani i przepraszam jeśli nie tak postąpiłem.

W Polsce z powodu COVID-19 zmarło już ponad 150 osób, a szczyt zachorowań jest jeszcze przed nami. Z tego powodu minister zdrowia zaapelował, żeby Wielkanoc spędzać tylko z osobami, z którymi wspólnie się mieszka i zapowiedział wprowadzenie obowiązku zakrywania ust u nosa poza domem.

Zobacz także: Rząd poinformował o ograniczeniach na Wielkanoc. Obowiązkowe zakrywanie twarzy poza domem 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.