Pogoda
07.11.2018 18:30

Paranoid – twórcy Agony postraszą traumatyczną przeszłością

Madmind Studio pochwaliło się pierwszymi widokami na swoją nową grę – survival horror Paranoid, którego akcja ma się rozgrywać w świecie rzeczywistym i urojonym. Twórcy ostrazegają - będzie pełno strachu, przemocy i seksu.

Paranoid
foto: materiały prasowe

Agony jest opowieścią o przetrwaniu w piekle – Paranoid skupi się na kwestiach zdecydowanie bardziej osobistych, pokazując walkę rozgrywaną w więzieniu stworzonym sobie przez głównego bohatera w umyśle.

Mężczyzna przeżył szok, widząc jak w brutalny sposób giną jego rodzice – po wszystkim zamknął się w sobie i swoim mieszkaniu, z którego nie wychodził przez lata. Z kruchego stanu równowagi wytrącił go jednak telefon, w którym usłyszał głos swojej siostry, zaginionej od 13 lat – od dramatycznych wydarzeń.

Gracz poprowadzi bohatera na drodze ku prawdzie, która zaczyna się od wyjścia z mieszkania stanowiącego przez ostatnie lata cały świat.

Paranoid – podróż do granic szaleństwa

Call of Cthulhu – obłędna opowieść o popadaniu w szaleństwo [RECENZJA]
Call of Cthulhu – obłędna opowieść o popadaniu w szaleństwo [RECENZJA]
Przeczytaj także Call of Cthulhu – obłędna opowieść o popadaniu w szaleństwo [RECENZJA]

Obudzone głosem zaginionej siostry demony nie dadzą się ta łatwo uciszyć. Madmind Studio przekonuje, że porzucenie przez bohatera życia w odosobnieniu wystawi go na doświadczenia, które doprowadzą go niemal do utraty poczytalności.

Stawką w Paranoidzie jest nie tylko odkrycie tajemnic przeszłości – od tego, co odkryje (i przeżyje) prowadzona przez gracza postać, zależy także jego przyszłość.

Oprócz zarysów pomysłu na grę, symulacji rozgrywki i kilku screenów twórcy nie udostępnili o Paranoidzie zbyt wielu informacji – wiadomo, że będzie dostępny na platformie PC, ale kiedy należy się spodziewać premiery ani w jakiej cenie będzie dostępna gra, tego nie wie jeszcze nikt.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry