Pogoda
30.11.2015 15:54

Parkując, licz tylko na siebie...

Regułą jest, że im większy samochód, tym ciężej zaparkować. Spośród aut osobowych najgorsze są te w nadwoziu SUV lub van.

Parkując, licz tylko na siebie...
kadr z wideo

O bolączkach podczas manewrów parkingowych przekonali się dwaj Azjaci. Otóż, jeden z nich miał problem z zaparkowaniem swojego pojazdu – Mitsubishi Pajero Sporta. Po pewnym czasie, pasażerowie zmęczeni bez efektywnymi próbami wysiedli z pojazdu. Przy tej okazji, nastąpiła roszada i na miejscu kierowcy usiadł jeden z nich. Nie trzeba było długo czekać na konsekwencje tej decyzji:

Zmiennik cofając z impetem uderzył najpierw w trzy motocykle i schody, a następnie równie brawurowo ruszył naprzód taranując dwa właściwie zaparkowane samochody – w efekcie domina naruszyły one “dobra osobiste” jeszcze dwóch innych aut. Łącznie udało się tej osobie uszkodzić aż 8 pojazdów, włącznie z SUV-em Mitsubishi, którym się poruszał.

Zadziwiać może także fakt, że dwóch kierowców o ponadprzeciętnie słabych zdolnościach motorycznych spotkało się w tym samym miejscu. Ten pierwszy zdaje się, że nie miał w ogóle wizji jak podejść do tej próby parkowania, przy czym z pewnością wykonywał wszelkie manewry na tyle mozolnie, że aż mógł przysporzyć swojemu pasażerowi nie lada nerwów. Jak to mawiają, z jednej skrajności w drugą... I tak od przesadnej ostrożności, przeszliśmy do kierowcy zero-jedynkowo naciskającego pedał gazu. To po prostu inaczej skończyć się nie mogło. Całe szczęście, że nikt nie ucierpiał.

Drugoplanowym mistrzem kadru był pewien sierściuch, którego układ nerwowy nie wytrzymał stresu związanego z rozgrywającym się nieopodal wypadkiem. Żwawym krokiem dał dyla… I to chyba najrozsądniejsze co mógł uczynić w tej sytuacji.

Najprawdopodobniej cała ta sytuacja została spowodowana trywialnym błędem kierowcy. Niestety dość nagminnie zdarza się różnym kierowcom pomylić pedały gazu i hamulca. Niedawno pisaliśmy o kierowcy, który taranował wszystko, co stanęło mu na drodze... zupełnie tak jakby pomylił rzeczywistość z GTA.

Tagi: Duperele