Pasażer nagrał katastrofę samolotu

Michał Tomaszkiewicz
20.07.2018 14:30
Pasażer nagrał katastrofę samolotu Fot. kadr z wideo

Film nagrany przez pasażera samolotu pokazuje, jak z silnika bucha co chwila ogień, a maszyna zaczyna opadać ku ziemi. Mężczyzna nie przestał nagrywać nawet w chwili uderzenia.

Do katastrofy doszło w RPA. Na pokładzie zamolotu Convair 340 znajdowało się 17 pasażerów oraz dwóch pilotów. W wyniku wypadku śmierć poniosły dwie osoby.

Do awarii silnika doszło w chwilę po starcie zabytkowego samolotu - wyprodukowano go w 1954 roku. Pasażer zaczęł kręcić film gdy tylko zorientował się, że sytuacja jest niebezpieczna.

Wideo z katastrofy samolotu nagrane przez pasażera

Jak widać na nagraniu, przyczyną katastrofy była najprawdopodobniej awaria lewego silnika. Piloci próbowali natychmiast zawrócić maszynę i wrócić na lotnisko, samolot nie zdołał jednak dolecieć do pasa startowego.

Mężczyzna zachowywał się spokojnie i rozsądnie - nawet, gdy inni pasażerowie krzyczeli w popłochu, on dokumentował przebieg wypadku. Na chwilę przed uderzeniem w ziemię przyjął zalecaną w takim przypadku pozę zwinięcia się w kłębek - pozostawiony sam sobie smartfon miał zasłonięty obiektyw.

Sądząc po końcowce nagrania, mężczyzna wyszedł z katastrofy bez większego szwanku - patrzą, jak z zewnątrz wyglądał wrak, trzeba przyznać, że miał sporo szczęścia.

Przyczyny katastrofy bada Urząd Lotnictwa Cywilnego RPA.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.