Pogoda
25.11.2019 10:23

Pasażer nagrał płomienie, w których stanął lecący Boeing 777 [WIDEO]

Należący do Philippine Airlines Boeing 777 zapalił się krótko po starcie z lotniska w Los Angeles. W sieci pojawiło się dramatyczny film nagrany przez jednego z pasażerów - widać na nim przez mgnienie oka reakcje osób, które zajrzały śmierci w oczy.

pożar silnika w Boeingu 777
foto: kadr z wideo Twitter/@cburtjourno

Latanie samolotem to statystycznie biorąc najbezpieczniejszy sposób na podróżowanie. O wiele więcej ryzykuje się, wsiadając do samochodu, niż do samolotu.

Mimo tego znacznie więcej osób boi się latać, niż jeździć. I nie bez powodu: jeśli w trakcie jazdy zepsuje się samochód, można po prostu zatrzymać się na poboczu. Inna sprawa ma się z samolotem, który pozbawiony napędu runie na Ziemię, stanowiąc śmiertelne zagrożenie dla pasażerów.

katastrofa samolotu
katastrofa samolotu
Przeczytaj także Pasażer nagrał katastrofę samolotu

Długie chwile grozy przeżyli pasażerowie lotu Philippine Airlines startującego z Los Angeles. Niedługo po wzniesieniu się w powietrze jeden z silników zajął się ogniem, zmuszając pilotów do awaryjnego lądowania.

Pasażer nagrał płonący silnik z wnętrza samolotu [WIDEO]

Linie lotnicze poinformowały, że awaria spowodowana była „kłopotami technicznymi”. Widząc taki widok pasażerowie zaczęli zapewne żegnać się z życiem.

Na pokładzie Boeinga 777 znajdowało się 342 pasażerów i 18 członków załogi. Pilotom udało się bezpiecznie wrócić na lotnisko, nikomu nic się nie stało podczas ewakuacji.

Z zewnątrz incydent wyglądał równie groźnie:

Boeing zapowiedział przeprowadzenie dokładnego śledztwa w sprawie awarii. Producent samolotów przeżywa kryzys w związku z katastrofami źle niezaprojektowanych samolotów 737 Max, które zostały uziemione przez większość linii lotniczych.

Zobacz także: Mężczyzna wskoczył na skrzydło startującego samolotu. Chciał polecieć na gapę [WIDEO] 

Co zrobilibyście w takiej sytuacji?

Tagi: Duperele