Pasażerka warszawskiego autobusu musiała zabrać kierowcy kluczyki, bo był pijany. Interweniowała policja

01.09.2020 13:55
Pasażerka warszawskiego autobusu musiała zabrać kierowcy kluczyki, bo był pijany. Interweniowała policja Fot. Jan Bielecki/East News (zdjęcie poglądowe)

W poniedziałek 31 sierpnia 2020 roku zdarzył się kolejny incydent z udziałem kierowcy warszawskiego autobusu. Doszło do obywatelskiego zatrzymania.

O zajściu poinformował serwis TVN Warszawa. 31 sierpnia 2020 roku w godzinach popołudniowych doszło do obywatelskiego zatrzymania, gdy jedna z pasażerek autobusu wyczuła od kierowcy woń alkoholu.

Warszawa - pijany kierowca autobusu powstrzymany przez pasażerkę

Po głośnym wypadku na moście Grota-Roweckiego, do którego doszło pod koniec czerwca 2020 roku, kierowcy warszawskich autobusów znaleźli się na językach mediów i stali się niechlubnymi gwiazdami internetowych memów. Teraz doszło do kolejnej niebezpiecznej sytuacji. Jak poinformował serwis TVN Warszawa, w poniedziałek 31 sierpnia 2020 roku na przystanku autobusowym przy ulicy Wąwozowej jedna z pasażerek zatrzymała kierowcę autobusu linii 724. 

Przeczytaj także

Kobietę miało zaniepokoić zachowanie kierowcy, od którego wyczuła również woń alkoholu. Pasażerka postanowiła zareagować i odebrała kierowcy kluczyki. Po obywatelskiej interwencji, na miejscu zjawiły się odpowiednie służby - policja i nadzór ruchu komunikacji miejskiej. Po badaniu alkomatem okazało się, że kierowca miał ok. 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany, odebrano mu prawo jazdy i pobrano krew do dalszych badań. W pojeździe zastąpił go kierowca zastępczy. 

Przeczytaj także

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji podkreślił, że sytuacja ta jest niezwykle kuriozalna zważywszy na fakt, że od czasu wspomnianego wcześniej wypadku na moście Grota-Roweckiego, przeprowadzane są liczne kontrole, a społeczeństwo jest szczególnie wyczulone na tego typu zajścia. 

Przeczytaj także
Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.