Pogoda
12.09.2016 08:12

Pasek fitness wypomni, że zjadło się za dużo

Świat inteligentnych asystentów fitnessowych właśnie się powiększył – jeśli nie przekonaliście się do noszenia opasek, być może łatwiej przyjdzie Wam zaakceptować dyskretnie wyglądający pasek Welt, który poinformuje jak długo siedziało się przed biurkiem i o ile za dużo się zjadło.

Pasek fitness wypomni, że zjadło się za dużo
foto: kadr z wideo

Gadżet powstał w laboratoriach Samsunga – gigant postanowił sprawdzić, czy istnieje zapotrzebowanie na tego typu inteligentne urządzenie poprzez zbiórkę na Kickstarterze (została zaplanowana na długo przed koniecznością wysupłania przez producenta miliarda dolarów na akcję wymiany wybuchających Galaxy Note 7 - Apple liczy, że wpadka Koreańczyków zwiększy sprzedaż zademonstrowanego na początku września "najlepszego smartfona stworzonego przez firmę" - iPhone'a 7).

Możliwości paska Welt zaczynają się od funkcji znanej doskonale właścicielom inteligentnych opasek – mierzenia liczby przebytych kroków. Dalsze opcje wykraczają już jednak poza kompetencje noszonych na nadgarstku gadżetów.

Welt odnotowuje codziennie obwód w pasie – zakres pomiarów to 71 – 111 cm. Pozwala to śledzić, czy przypadkiem nie pojawiają się dodatkowe kilogramy (i centymetry w obwodzie), których chcielibyśmy uniknąć, i w razie niebezpieczeństwa podjąć decyzję o zintensyfikowaniu ćwiczeń.

Co ciekawe, pasek Welt jest też w stanie zapamiętać i zawstydzać informacją, że zdarzyło nam się zjeść zdecydowanie zbyt dużo – jeśli w trakcie dnia zdarzy się nam zmienić dziurkę w pasku (najpewniej po sutym i zbyt smacznym posiłku) – aplikacja wyświetli tę wiadomość jako wyrzut sumienia na ekranie głównym.

Gadżet, który ma za zadanie monitorować styl życia odnotowuje także jak długo pozostajemy w trakcie dnia bez ruchu, siedząc przy biurku przez komputerem i pracując. Informacje na temat bezczynności są cenne, gdyż pozwalają wyznaczyć jak długo powinniśmy ćwiczyć w ramach rekompensaty, żeby utrzymać zdrowie i formę.

Welt łączy się ze smarftonem korzystając z energooszczędnego Bluetooth 4.1 BLE, dzięki czemu czas pracy na jednym ładowaniu ma wynosić 20 dni, co usuwa sprzed oczy wizję codziennego podłączania paska do prądu jako kolejnego posiadanego gadżetu. Energia w akumulatorach uzupełniania jest przez standardowe gniazdo micro-USB.

Welt opracowano w wersji dla mężczyzn i kobiet – przygotowano kilka różnych wzorów klamer oraz kolorów paska. Pasek w przedsprzedaży na Kickstarterze kosztuje 119 dolarów – cena handlowa (projekt osiągnął wymagany poziom finansowania w ciągu pierwszych dni zbiórki, więc pojawi się na rynku) powinna być zbliżona.

foto: materiały prasowe

Inteligentny pasek to kolejny ciekawy i innowacyjny inteligentny gadżet. Miłośnicy nowych technologii chcący spróbować zdrowego trybu życia, ale nie chcący się przy tym nudzić, mogą zainteresować się rowerem treningowym cycli, który pozwala ścigać się przez internet ze znajomymi.

A jeśli wolicie bić rekordy innego rodzaju - być może powinniście zaopatrzyć się w opaskę BACtrack, która... śledzi liczbę promili we krwi. Wynikiem można podzielić się w internecie, dzięki czemu nikt nie będzie miał wątpliwości co do tego, kto był królem imprezy.

Jeśli w tej ostatniej rywalizacji będzie wam szło zaskakująco dobrze, warto przyjrzeć się polskiej aplikacji Alky Recovery, która pomoże sprawdzić, czy przypadkiem nie staliśmy się nałogowym królem imprezy oraz pomoże śledzić rekordy w niepiciu.

Debiut rynkowy paska Welt zapowiedziano na początek 2017 roku.

Zamienilibyście opaskę na pasek?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety