Patostreamer DanielMagical i jego matka zatrzymani przez policję za chwalenie ataku na Pawła Adamowicza

Michał Tomaszkiewicz
16.01.2019 15:54
Patostreamer DanielMagical i jego matka zatrzymani przez policję za chwalenie ataku na Pawła Adamowicza Fot. kadr z wideo

W trakcie transmisji 13 stycznia 2019 roku, bezpośrednio po ataku nożownika na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, patostreamer i jego matka mieli dopuścić się publicznego pochwalania przestępstwa. Życzyli także śmierci znajdującej się w ciężkim stanie ofierze.

Paweł Adamowicz, prezydenta Gdańska, uczestniczył w 27. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wzruszające słowa, które wygłosił chwilę przed tradycyjnym „Światełkiem do nieba”, okazały się być jego ostatnimi słowami – napastnik, który dostał się na scenę, ugodził go trzy razy nożem.

Adamowicz zmarł w szpitalu 14 stycznia 2019 – na wiadomość o tym Jerzy Owsiak złożył rezygnację z szefowania WOŚP. Dzień później została ona jednogłośnie przyjęcia.

Tragedia, która wstrząsnęła Polską i skłoniła tysiące osób do uczestniczenia w marszach milczenia – w Gdańsku Pawła Adamowicza pożegnano utworem „Sound of Silence” w wykonaniu Disturbed – wśród niektórych internautów wzbudziły zgoła odmienne reakcje.

DanielMagical zatrzymany przez policję za pochwalanie zabójstwa Pawła Adamowicza

Podczas transmisji na żywo przeprowadzanej 13 stycznia 2019 roku Daniel Z. skomentował atak na Pawła Adamowicza mówiąc „niestety przeżył”. Jego matka zaś dodała od siebie „niech zdycha”. 

A aresztowaniu poinformowała policja w oficjalnym komunikacie:

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, wspólnie z policjantami z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością i Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali 46-letnią kobietę i 26-letniego mężczyznę. Stróże prawa zabezpieczyli również sprzęt komputerowy znajdujący się w ich miejscu zamieszkania.

Patostreamerowi oraz jego rodzicielce grozi kara do roku pozbawienia wolności.

Po ataku na Pawła Adamowicza policja zaczęła intensywnie monitorować sieć w poszukiwaniu wypowiedzi nawołujących do nienawiści. Zatrzymano już kilka osób, które groziły śmiercią polskim politykom.

Brak pobłażliwości dla aresztowanych osób zapowiedział Joachim Brudziński, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.