Patryk Jaki pozwał Facebooka za „rabladora”

29.11.2019 14:28
Patryk Jaki pozwał Facebooka za „rabladora” Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Europoseł PiS oficjalnie poinformował, że pozwał Facebooka za brak reakcji na oczerniania go na łamach serwisu społecznościowego przez sfałszowane zdjęcie podpisane „Ja i mój rablador”. Patryk Jaki zapowiedział, że „nie odpuści nikomu”.

Internet nie zna litości. Każdy, najmniejszy nawet błąd osoby publicznej zostaje natychmiast podchwycony i wyolbrzymiony, a sieć zalewają dziesiątki memów nawiązujących do wpadki.

Patryk Jaki postrzegany jest przez opinię publiczną jako osoba popełniająca językowe wpadki. Jego sława nie wzięła się z niczego: pisząc o kwestii reparacji wojennych użył sformułowania „hakatumba”, a mieszkańcom Ursynowa obiecywał „tunel z filterem”.

Przeczytaj także

Hitem internetu stało się zdjęcie, na którym Patryk Jaki pozuje na zboczu z wklejonym w programie graficznym psem. Użytkowników sieci rozbawił podpis, który brzmiał „Ja i mój rablador”. Posty z grafiką były „lajkowane” przez setki tysięcy Polaków.

Partyk Jaki zapamiętał to sobie bardzo dobrze i nie zamierza zapomnieć. Polityk poinformował za pośrednictwem Twittera, że pozwał Facebooka za udział w zniesławianiu.

Partyk Jaki pozwał Facebooka. „Teraz nie odpuszczę nikomu”

Europoseł PiS stwierdził, że na Facebooku przez lata trwałą zorganizowana akcja oczerniania go przypisywaniem mu wypowiedzi z błędami, a „rablador” pojawia się pod praktycznie każdą jego internetową publikacją.

Polityk stwierdził, że dzięki posadzie eurodeputowanego będzie w stanie pokazać, jak wyglądała prawda o zorganizowanej akcji, w której szkalowano go płacąc Facebookowi za reklamę.

Na FB do anonimowych kont pakowano pieniądze na reklamę i roznosiło się po sieci. FB było to zgłaszane i nic nie robił. Jak byłem ministrem nie było mnie stać na tyle kosztownych procesów. Jednak teraz nie odpuszczę nikomu.

Patryk Jaki nie podał, czy będzie się domagał odszkodowania ani w jakim sądzie został złożony pozew. Może to mieć duży wpływ na przebieg sprawy – Facebook odmówił wzięcia udziału w sprawie prowadzonej w Warszawie, tłumacząc, że nie zna języka polskiego.

Zobacz także: Facebook odmówił przyjęcia pozwu złożonego w warszawskim sądzie. Tłumaczy, że nie zna polskiego 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.