Pogoda
29.11.2019 14:28

Patryk Jaki pozwał Facebooka za „rabladora”

Europoseł PiS oficjalnie poinformował, że pozwał Facebooka za brak reakcji na oczerniania go na łamach serwisu społecznościowego przez sfałszowane zdjęcie podpisane „Ja i mój rablador”. Patryk Jaki zapowiedział, że „nie odpuści nikomu”.

Patryk Jaki
foto: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Internet nie zna litości. Każdy, najmniejszy nawet błąd osoby publicznej zostaje natychmiast podchwycony i wyolbrzymiony, a sieć zalewają dziesiątki memów nawiązujących do wpadki.

Patryk Jaki postrzegany jest przez opinię publiczną jako osoba popełniająca językowe wpadki. Jego sława nie wzięła się z niczego: pisząc o kwestii reparacji wojennych użył sformułowania „hakatumba”, a mieszkańcom Ursynowa obiecywał „tunel z filterem”.

dyktando
dyktando
Przeczytaj także Najczęstsze błędy językowe w internecie. Też je zrobisz?

Hitem internetu stało się zdjęcie, na którym Patryk Jaki pozuje na zboczu z wklejonym w programie graficznym psem. Użytkowników sieci rozbawił podpis, który brzmiał „Ja i mój rablador”. Posty z grafiką były „lajkowane” przez setki tysięcy Polaków.

Partyk Jaki zapamiętał to sobie bardzo dobrze i nie zamierza zapomnieć. Polityk poinformował za pośrednictwem Twittera, że pozwał Facebooka za udział w zniesławianiu.

Partyk Jaki pozwał Facebooka. „Teraz nie odpuszczę nikomu”

Europoseł PiS stwierdził, że na Facebooku przez lata trwałą zorganizowana akcja oczerniania go przypisywaniem mu wypowiedzi z błędami, a „rablador” pojawia się pod praktycznie każdą jego internetową publikacją.

Polityk stwierdził, że dzięki posadzie eurodeputowanego będzie w stanie pokazać, jak wyglądała prawda o zorganizowanej akcji, w której szkalowano go płacąc Facebookowi za reklamę.

"

Na FB do anonimowych kont pakowano pieniądze na reklamę i roznosiło się po sieci. FB było to zgłaszane i nic nie robił. Jak byłem ministrem nie było mnie stać na tyle kosztownych procesów. Jednak teraz nie odpuszczę nikomu. "

Patryk Jaki nie podał, czy będzie się domagał odszkodowania ani w jakim sądzie został złożony pozew. Może to mieć duży wpływ na przebieg sprawy – Facebook odmówił wzięcia udziału w sprawie prowadzonej w Warszawie, tłumacząc, że nie zna języka polskiego.

Zobacz także: Facebook odmówił przyjęcia pozwu złożonego w warszawskim sądzie. Tłumaczy, że nie zna polskiego 

Jak oceniacie decyzję o pozwaniu przez Patryka Jakiego Facebooka?

Tagi: Internet Facebook