Paweł "Kelner" Rozwadowski nie żyje. Muzyk zespołów Fornit, Deuter i Izrael miał 58 lat
11.10.2020 16:38
Paweł "Kelner" Rozwadowski nie żyje. Muzyk zespołów Fornit, Deuter i Izrael miał 58 lat Fot. BARTOSZ KRUPA/East News

Zmarł Paweł Rozwadowski - muzyk związany z polskimi zespołami undergroundowymi Fornit, Deuter i Izrael. Miał 58 lat. Odszedł po walce z ciężką chorobą.

Smutne wieści dla miłośników polskiej muzyki niezależnej. Odszedł Paweł "Kelner" Rozwadowski - wokalista, autor tekstów, gitarzysta i klawiszowiec w wielu zespołach, które wpłynęły na underground w Polsce. Miał tylko 58 lat. Powodem śmierci była choroba, z którą zmagał się od jakiegoś czasu.

Nie żyje Paweł Rozwadowski

O śmierci muzyka poinformowali członkowie zespołu Izrael. Na Facebooku grupy pojawiła się smutna informacja potwierdzająca śmierć "Kelnera".

Wyrazy współczucia rodzinie i przyjaciołom Rozwadowskiego złożyli również muzycy z Dezertera, którzy dobrze znali zmarłego artystę.

Rozwadowski urodził się 8 czerwca 1962 roku. W latach 70. był jednym z pionierów ruchu punk na terenie Polski. Współtworzył wiele zespołów grających punk rocka, między innymi Fornit, Dexapolcort i Deuter. Był też jednym z propagatorów muzyki reggae w naszym kraju, którą tworzył wraz z zespołem Izrael istniejącym do dziś, podobnie jak reaktywowany jakiś czas temu Deuter. "Kelner" do niedawna występował w obu grupach. Wraz z Robertem Brylewskim współtworzył projekt Max i Kelner a razem z muzykami Brygady Kryzys i Izraela Kabaret Starszych Punków.

Przeczytaj także

Od zawsze lubił eksperymentować z różnymi gatunkami muzycznymi. W Deuterze łączył punk z funkiem, tworząc jeden z pierwszych rapowych utworów w Polsce. Z Brylewskim nagrał płytę "Tehno Terror", która zahaczała o rave.

Zobacz też: Córka Roberta Brylewskiego uważa, że ojciec przyjąłby odznaczenie od prezydenta 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.