Pogoda
11.07.2018 12:13

PayPal wysłał zmarłej powiadomienie, że śmierć przed spłatą długu jest naruszeniem regulaminu

Warunki użytkowania serwisu są od tego, żeby ich przestrzegać. Tak najwyraźniej uważa PayPal, który do swojej zmarłej klientki wysłał powiadomienie, że swoją śmiercią złamała zasady użytkowania, w związku z czym musi zamknąć jej konto i domaga się natychmiastowej spłaty długu.

PayPal
foto: OFFICIAL LEWEB PHOTOS, CC BY 2.0

Kapitalizm potrafi mieć swoje mroczne strony. Przekonała się o tym amerykańska rodzina po tym, jak 68-letniej seniorce cierpiącej na chorobę serca i korzystającą z pompy tlenowej do oddychania odcięto dopływ energii elektrycznej. Dostawca stwierdził, że miała zaległości płatnicze – kobieta bez wsparcia aparatury zmarła na oczach dzieci i wnuków.

Podobnie traumatyczne przeżycie spotkało męża 37-letniej Angielki, która zmarła po przerzucie raka piersi na płuca i mózg.

Wdowiec wysłał do PayPala, w którym kobieta miała zaciągniętą pożyczkę, akt zgonu, jej testament oraz kopię dowodu tożsamości.

PayPal uważa, że śmierć dłużnika jest złamaniem regulaminu 

W odpowiedzi spółka przysłała list oznaczony jako pilny i ważny. W jego treści można między innymi wyczytać, że śmierć klientki jest złamaniem punktu 15-4(c) zawartej umowy, co skutkuje jej natychmiastowym wypowiedzeniem i koniecznością niezwłocznej spłaty całości zobowiązań.

Gdy mężczyzna skontaktował się z PayPalem w tej sprawie, usłyszał że najprawdopodobniej wysłanie listu o takiej treści było wynikiem luki w oprogramowaniu, złym wykorzystaniem szablonu lub ludzkim błędem.

Sprawa została potraktowana przez PayPal priorytetowo :

"

Głęboko przepraszamy pana Durdle za zrozumiałą przykrość, jaką wywołał u niego list. Gdy tylko dowiedzieliśmy się o tym błędzie, skontaktowaliśmy się bezpośrednio z panem Durdle, żeby zaoferować swoje wsparcie, umorzyliśmy dług oraz zamknęliśmy konto jego żony. Badamy nasze wewnętrzne procesy, żeby incydent nie powtórzył się w przyszłości. "

Dług zmarłej kobiety wynosił 3 200 funtów.

Co sądzicie o takiej interpretacji regulaminu PayPal?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele