Pogoda
08.01.2020 11:29

Pędził ferrari 200 km/h w obszarze zabudowanym. Samochód nie miał przeglądu [WIDEO]

Policjanci z grupy SPEED zatrzymali w Warszawie kierowcę ferrari, który pędził niemal 200 km/h trasą mostu Północnego. Kierowca stracił prawo jazdy.

ferrari
foto: materiały prasowe policji

Gdy ma się tylko młotek, wszystko wygląda jak gwoździe, a gdy jest się właścicielem supersamochodu, wszystkie drogi stają się torem wyścigowym. W końcu nie po to kupuje się auto za kilkaset tysięcy złotych, żeby jeździć nim zgodnie z przepisami, tylko żeby poczuć emocje i adrenalinę.

Policjanci ze specjalnej grupy SPEED specjalizują się w wyłapywaniu piratów drogowych, którzy takim rozumowaniem i zachowaniem stwarzają śmiertelne zagrożenie dla innych kierowców, szczególnie gdy pędzą po autostradzie ponad 300 km/h.

pirat drogowy
pirat drogowy
Przeczytaj także Pirat jechał 300 km/h drogą S-7. Policjanci nie mogli go dogonić [WIDEO]

Stołeczni funkcjonariusze pokazali teraz film, na którym widać jak kierowca ferrari pędzie 200 km/h po Warszawie, jadąc trasą mostu Północnego w kierunku ul. Pułkowej.

Jechał ferrari 200 km/h mostem Północnym. Auto nie miało przeglądu

Pirat drogowy został namierzony podczas rutynowego patrolu policjantów z grupy SPEED.

"

Funkcjonariusze zmierzyli prędkość poruszającego się samochodu. Okazało się, że kierowca przy ograniczeniu prędkości do 80 km/h, pędzi prawie 200 km/h. Policjanci, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych zatrzymali kierowcę ferrari do kontroli. "

Interwencja została nagrana na wideo, policja udostępniła wideo ze zdarzenia.

Piratem drogowym był 41-letni mieszkaniec Łomianek. Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 120 km/h policjanci zatrzymali mu prawo jazdy oraz ukarali 3 punktami karnymi oraz mandatem o wysokości 500 zł.

"

Policjanci zatrzymali 41-latkowi także dowód rejestracyjny ferrari, ponieważ pojazd nie miał aktualnych badań technicznych, które wygasły w lipcu ubiegłego roku. "

Policja informuje, że od listopada 2018 grupa SPEED zatrzymała prawo jazdy 4 tysiącom kierowców.

Zobacz także: Zapłacimy gigantyczne mandaty. Policja będzie mogła nawet skonfiskować samochód 

Mandaty dla kierowców drogich samochodów powinny być:

Tagi: Duperele