Pędził ferrari 200 km/h w obszarze zabudowanym. Samochód nie miał przeglądu [WIDEO]

08.01.2020 11:29
Pędził ferrari 200 km/h w obszarze zabudowanym. Samochód nie miał przeglądu [WIDEO] Fot. materiały prasowe policji

Policjanci z grupy SPEED zatrzymali w Warszawie kierowcę ferrari, który pędził niemal 200 km/h trasą mostu Północnego. Kierowca stracił prawo jazdy.

Gdy ma się tylko młotek, wszystko wygląda jak gwoździe, a gdy jest się właścicielem supersamochodu, wszystkie drogi stają się torem wyścigowym. W końcu nie po to kupuje się auto za kilkaset tysięcy złotych, żeby jeździć nim zgodnie z przepisami, tylko żeby poczuć emocje i adrenalinę.

Policjanci ze specjalnej grupy SPEED specjalizują się w wyłapywaniu piratów drogowych, którzy takim rozumowaniem i zachowaniem stwarzają śmiertelne zagrożenie dla innych kierowców, szczególnie gdy pędzą po autostradzie ponad 300 km/h.

Przeczytaj także

Stołeczni funkcjonariusze pokazali teraz film, na którym widać jak kierowca ferrari pędzie 200 km/h po Warszawie, jadąc trasą mostu Północnego w kierunku ul. Pułkowej.

Jechał ferrari 200 km/h mostem Północnym. Auto nie miało przeglądu

Pirat drogowy został namierzony podczas rutynowego patrolu policjantów z grupy SPEED.

Funkcjonariusze zmierzyli prędkość poruszającego się samochodu. Okazało się, że kierowca przy ograniczeniu prędkości do 80 km/h, pędzi prawie 200 km/h. Policjanci, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych zatrzymali kierowcę ferrari do kontroli.

Interwencja została nagrana na wideo, policja udostępniła wideo ze zdarzenia.

Piratem drogowym był 41-letni mieszkaniec Łomianek. Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 120 km/h policjanci zatrzymali mu prawo jazdy oraz ukarali 3 punktami karnymi oraz mandatem o wysokości 500 zł.

Policjanci zatrzymali 41-latkowi także dowód rejestracyjny ferrari, ponieważ pojazd nie miał aktualnych badań technicznych, które wygasły w lipcu ubiegłego roku.

Policja informuje, że od listopada 2018 grupa SPEED zatrzymała prawo jazdy 4 tysiącom kierowców.

Zobacz także: Zapłacimy gigantyczne mandaty. Policja będzie mogła nawet skonfiskować samochód 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.