Pogoda
11.03.2016 15:11

Peeple, czyli aplikacja do oceniania ludzi

Wystawiasz opinię o miejscach, w których bywasz i w których jadasz? Teraz możesz recenzować ludzi, z którymi się spotykasz.

Peeple, czyli aplikacja do oceniania ludzi
foto: materiały prasowe

Peeple to „pozytywna aplikacja dla pozytywnych ludzi”, pozwalająca wystawiać i otrzymywać rekomendacje w trzech kategoriach – zawodowej, osobistej oraz randkowej. Użytkownicy programu występują w nim pod swoim imieniem i nazwiskiem, co ma gwarantować szczerość, ale i powściągliwość przy wystawianiu recenzji znajomym.

Opinia składa się z oceny liczbowej (w przedziale 1-5) oraz notatki słownej. Sekcja randkowa nie jest pokazywana, jeśli właściciel profilu zaznaczy, że jest w związku.

Wystawienie się na oceny innych może być ciężkich przeżyciem. Peeple pozwala co prawda zdecydować, czy otrzymana rekomendacja będzie widoczna na publicznym profilu, jednak eksperci obawiają się wykorzystania aplikacji przez osoby wystawiające negatywne oceny dla zabawy i sportu.

Takiego niebezpieczeństwa nie widzą autorki programu, zapewniające o możliwości całkowitego zablokowania otrzymywania wiadomości i opinii od wskazanych osób.

"

Chcemy, żeby ludzki charakter stał się nową walutą. Aplikacja Peeple udostępnia bezpieczny sposób na zarządzanie reputacją online jednocześnie chroniąc to, co najcenniejsze w naszych życiach dzięki umożliwianiu podejmowania bardziej trafnych decyzji dotyczących znajomych ludzi. "

Program jest darmowy, pojawiają się jednak informacje o płatnej wersji, która ma umożliwiać zapoznanie się ze wszystkimi opiniami o danej osobie, także tymi nieopublikowanymi.

Głównym zadaniem aplikacji Peeple jest według jej autorek lepsze poznanie osób, z którymi wchodzimy w interakcje oraz pokazanie się z jak najlepszej strony potencjalnym pracodawcom. Łatwiej ma się także podejmować decyzje o wybraniu się na randkę dzięki możliwości przejrzenia informacji na profilu osoby wzbudzającej zainteresowanie. Stalking nigdy nie był takie prosty.

Wszystkie dane związane z aplikacją przechowywane są na zaszyfrowanych serwerach; dostęp do nich mają tylko osoby korzystające z programu (o ile oczywiście informacje zostaną upublicznione). Twórczynie aplikacji zachęcają do dzielenia się swoim profilem zawodowym w mediach społecznościowych, chcąc stworzyć alternatywę dla LinkedIn.

Peeple może także wskazać osoby z okolicy, które otrzymują podobne do użytkownika oceny. Aplikacja jest dostępna w wersji na Androida oraz iOS.

Jakich recenzji się spodziewacie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet