Pełnowymiarowy Qashqai narysowany długopisem 3D

31.08.2016 09:12
Pełnowymiarowy Qashqai narysowany długopisem 3D Fot. materiały prasowe

Nissan podjął się nietypowego wyzwania, tworząc największą rzeźbę przy pomocy długopisu 3D. Rezultaty prac robią nie lada wrażenie.

Podczas gdy Seat do promocji swojego najważniejszego modelu – Ateca – zatrudnił artystę specjalizującego się w budowie rzeźb z piasku, Nissan obrał nieco inną drogę. Japończycy postanowili powalczyć o uwagę, wykorzystując nowoczesną technologię – długopis 3D. Właśnie przy pomocy takiego narzędzia udało się stworzyć replikę Qashqaia w proporcjach 1:1.

Za projekt odpowiada zespół artystów korzystających z długopisu 3D Doodler Create 3D, pozwalającego rysować obiekty poprzez podgrzewanie plastiku o średnicy 0,7 mm do temperatury 230 stopni Celsjusza. Do stworzenia pełnowymiarowego SUV-a wykorzystano nitki plastiku o długości 13,8 kilometra. Sama rzeźba wymagała ogromnych nakładów pracy. Sztab ludzi łącznie poświęcił na to przedsięwzięcie 800 godzin, o czym wspomina wiceprezydent działu designu w Nissanie Europe – Koji Nagano:

Nasza marka zawsze chętnie angażuje się w projekty, w których design może zostać wyrażony w nietypowy sposób i przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii. Nasz artystyczny zespół zdecydowanie przesunął znaną ludzkości granicę możliwości długopisów 3D, tworząc niewiarygodną rzeźbę naszego flagowego Qashqaia Black Edition.

Zupełnie tak jak model, który obrano za wzorzec, tak i zaprezentowana na zdjęciach replika wyróżnia się elementami wyposażenia Tekna, w tym specyficznym krojem aluminiowych felg i oznaczeniami. Rzeźba mierzy 4,4 metra długości i 1,6 metra wysokości. Została opracowana niespełna 2 miesiące po tym, gdy pierwsze modele z tej wyjątkowej serii trafiły na rynek w Wielkiej Brytanii.

Nissan Qashqai Black Edition dostępny jest w dwóch kolorach nadwozia – czarnym i białym. Auto wyposażono między innymi w 19-calowe felgi oraz panoramiczny dach. Kierowcy do dyspozycji mają system monitorowania pasa ruchu, samoistnego hamowania w razie wykrycia zagrożenia, rozpoznawania znaków oraz automatycznego parkowania.

Auto dostępne jest w połączeniu z jedną z dwóch jednostek napędowych – 1.5 dCi o mocy 110 KM lub 1.6 dCi generującą 130 KM. Biegami żonglować może 6-biegowa skrzynia ręczną lub zautomatyzowana X-Tronic.

Ten najbardziej luksusowy model SUV-a Nissana kosztuje w Polsce od 117 050 zł. Łącznie na rynek europejski trafi 3360 egzemplarzy, a do Polski – jedynie 30 z nich.

Jak Wam się podoba rzeźba i samochód?

Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.