Pentagon pokazał nagrania UFO. "Niewykluczone pozaziemskie pochodzenie zjawisk"

20.05.2022 14:20
Pentagon pokazał nagrania UFO. "Niewykluczone pozaziemskie pochodzenie zjawisk" Fot. Shutterstock

W Kongresie USA przeprowadzono pierwsze od ponad 50 lat publiczne przesłuchanie dotyczące UFO. Pokazano dwa spektakularne nagrania.

Zjawiska paranormalne stale wzbudzają ogromne zainteresowanie, a przypadki rzekomego pojawienia się UFO są chętnie badane i szeroko dyskutowane. Okazuje się bowiem, że według różnych źródeł nawet 5 procent obserwacji UFO nie da się wyjaśnić w racjonalny sposób.

Pentagon pokazał nagrania UFO

Opowieści o spotkaniach z obcymi najczęściej pochodzą z Ameryki. Tam też odnotowuje się najwięcej przypadków pozostawiania przez kosmitów domniemanych śladów: znaków, latających spodków czy "ciał" niepochodzących z naszej planety. Niedawno po raz pierwszy od pół wieku w amerykańskim Kongresie odbyło się publiczne przesłuchanie na ten temat.

Polecamy

Podczas przesłuchania wysocy rangą urzędnicy Pentagonu przedstawili informacje na temat UFO. W wojskowej bazie znajduje się bowiem ok. 400 raportów dotyczących "niezidentyfikowanych zjawisk powietrznych". Podczas przesłuchania ujawniono dwa krótkie wideo ukazujące takie incydenty. Pierwszy z nich przedstawiał kolorowy obiekt poruszający się z ogromną prędkością. Sfilmował go pilot myśliwca FA-18 w 2021.

Jak twierdzi "New York Times":

Pozostaje to niewyjaśnione i jest przykładem tego, jak trudno określić, co obrazuje krótki klip wideo

Drugi z dowodów ukazuje zapis noktowizora marynarki wojennej, który zarejestrował pędzące zielone świetliste trójkąty.

Urzędnicy stwierdzili, że analitycy ds. wywiadu i obronności nie byli w stanie wykluczyć pozaziemskiego pochodzenia zjawisk. Jednocześnie zeznali pod przysięgą, że rząd nie zebrał materiałów z żadnego lądowania kosmitów na Ziemi.

Nie mamy żadnych materiałów, nie zauważyliśmy w grupie zadaniowej żadnych emanacji, które wskazywałyby, że to coś pozaziemskiego

- powiedział cytowany przez Reutera Scott Bray.  

Źródło: CNN

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.