Peter Parker i Mary Jane Watson znowu są parą

Sergiusz Kurczuk
12.07.2018 13:11
640 Fot. okładka komiksu Spider-Man vol. 1 #640

Czytelnicy kibicujący związkowi Petera Parkera i Mary Jane będą zadowoleni. W 1. numerze nowej serii „The Amazing Spider-Man” para powróciła do siebie po długiej rozłące. 

Komiks superbohaterski to nie tylko kolorowe kostiumy, nadprzyrodzone moce i spektakularne walki z przestępcami. Równie ważne jest życie prywatne herosów, w tym ich relacje miłosne. W świecie Marvela Peter Parker jest osobą, która z powodzeniem mogłaby zostać bohaterem opery mydlanej. Spider-Man miała w swoim życiu wiele zawirowań w każdym jego aspekcie. Doskonale widać to w 1. numerze najnowszej serii komiksu „The Amazing Spider-Man”, w którym Peter zszedł się po długiej rozłące z jedną ze swoich miłości - Mary Jane Watson

„The Amazing Spider-Man” #1 - Peter Parker i Mary Jane znowu razem

Powszechnie błędnie sadzi się, że MJ była pierwszą miłością Petera Parkera. Wszystko przez serial animowany z lat 90. i pierwszą trylogię filmów o Ścianołazie, w których heros walczył o serce rudowłosej piękności. Zanim komiksowy bohater poznał pannę Watson, miał w swoim życiu inne kobiety, które zwróciły mu w głowie. Pierwszą była Betty Brant, a drugą Gwen Stacy. W międzyczasie pojawił się również romans z Black Cat, ale po latach burzliwego związku Peter i MJ w końcu się pobrali. Małżeństwo zakończyło się rozwodem, a finalnie Peter musiał się wyrzec miłości do dziewczyny, by ratować świat.

Marvel przyjął jednak nową politykę. Tak zwany „świeży start” ma przywrócić klasyczne ujęcia słynnych bohaterów. Z tego powodu do życia powróciło wielu członków X-Men, Avengers znowu tworzą najpotężniejsi herosi, a Jane Foster przestała być Thorem. W ten trend wpisuje się powrót jednego z najsłynniejszych romansów Marvela. W 1. numerze „The Amazing Spider-Man” widzimy typowy dzień z życia Spider-Mana. Chłopak zostaje oskarżony o plagiat naukowy, traci pracę, ciocia May gniewa się na jego brak odpowiedzialności, denerwują go współlokatorzy, a na domiar złego Nowy Jork atakują kosmici. W ukojeniu nerwów pomaga mu Mary Jane, która nadal jest wierną przyjaciółką Petera. Pod koniec zeszytu okazuje się, że wciąż łączy ich coś więcej niż tylko przyjaźń. 

1 (2018)
1 (2018) Fot. foto: kadry z komiksu The Amazing Spider-Man #1 (2018)

Jak widać na załączonym obrazku, stara miłość nie rdzewieje. Czy para przetrwa kolejne niespodzianki, które na ich drodze postawił los? Ślub Shadowcat i Colossusa nie skończył się szczęśliwie (poza jednym wyjątkiem). Całkiem prawdopodobne, że powrót do Mary Jane jest chwilowy i niedługo para ponownie się rozstanie. Przekonamy się o tym w kolejnych numerach serii.

Jak życie uczuciowe Petera Parkera zostanie przedstawione w filmie „Spider-Man: Far From Home”? W końcu w MCU również istnieje postać o pseudonimie MJ, która wyraźnie jest zainteresowana Peterem. Tego dowiemy się dopiero w lipcu 2019 roku, kiedy film wejdzie do kin. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.