Pogoda
12.07.2018 13:11

Peter Parker i Mary Jane Watson znowu są parą

Czytelnicy kibicujący związkowi Petera Parkera i Mary Jane będą zadowoleni. W 1. numerze nowej serii „The Amazing Spider-Man” para powróciła do siebie po długiej rozłące. 

 Spider-Man vol. 1 #640
foto: okładka komiksu Spider-Man vol. 1 #640

Komiks superbohaterski to nie tylko kolorowe kostiumy, nadprzyrodzone moce i spektakularne walki z przestępcami. Równie ważne jest życie prywatne herosów, w tym ich relacje miłosne. W świecie Marvela Peter Parker jest osobą, która z powodzeniem mogłaby zostać bohaterem opery mydlanej. Spider-Man miała w swoim życiu wiele zawirowań w każdym jego aspekcie. Doskonale widać to w 1. numerze najnowszej serii komiksu „The Amazing Spider-Man”, w którym Peter zszedł się po długiej rozłące z jedną ze swoich miłości - Mary Jane Watson

„The Amazing Spider-Man” #1 - Peter Parker i Mary Jane znowu razem

Powszechnie błędnie sadzi się, że MJ była pierwszą miłością Petera Parkera. Wszystko przez serial animowany z lat 90. i pierwszą trylogię filmów o Ścianołazie, w których heros walczył o serce rudowłosej piękności. Zanim komiksowy bohater poznał pannę Watson, miał w swoim życiu inne kobiety, które zwróciły mu w głowie. Pierwszą była Betty Brant, a drugą Gwen Stacy. W międzyczasie pojawił się również romans z Black Cat, ale po latach burzliwego związku Peter i MJ w końcu się pobrali. Małżeństwo zakończyło się rozwodem, a finalnie Peter musiał się wyrzec miłości do dziewczyny, by ratować świat.

Marvel przyjął jednak nową politykę. Tak zwany „świeży start” ma przywrócić klasyczne ujęcia słynnych bohaterów. Z tego powodu do życia powróciło wielu członków X-Men, Avengers znowu tworzą najpotężniejsi herosi, a Jane Foster przestała być Thorem. W ten trend wpisuje się powrót jednego z najsłynniejszych romansów Marvela. W 1. numerze „The Amazing Spider-Man” widzimy typowy dzień z życia Spider-Mana. Chłopak zostaje oskarżony o plagiat naukowy, traci pracę, ciocia May gniewa się na jego brak odpowiedzialności, denerwują go współlokatorzy, a na domiar złego Nowy Jork atakują kosmici. W ukojeniu nerwów pomaga mu Mary Jane, która nadal jest wierną przyjaciółką Petera. Pod koniec zeszytu okazuje się, że wciąż łączy ich coś więcej niż tylko przyjaźń. 

The Amazing Spider-Man #1 (2018)
The Amazing Spider-Man #1 (2018)

Jak widać na załączonym obrazku, stara miłość nie rdzewieje. Czy para przetrwa kolejne niespodzianki, które na ich drodze postawił los? Ślub Shadowcat i Colossusa nie skończył się szczęśliwie (poza jednym wyjątkiem). Całkiem prawdopodobne, że powrót do Mary Jane jest chwilowy i niedługo para ponownie się rozstanie. Przekonamy się o tym w kolejnych numerach serii.

Jak życie uczuciowe Petera Parkera zostanie przedstawione w filmie „Spider-Man: Far From Home”? W końcu w MCU również istnieje postać o pseudonimie MJ, która wyraźnie jest zainteresowana Peterem. Tego dowiemy się dopiero w lipcu 2019 roku, kiedy film wejdzie do kin. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Spider-Man Marvel Komiks Marvel Comics