Peugeot 2008 – crossover za 54 900 zł

04.06.2016 12:25
Peugeot 2008 – crossover za 54 900 zł Fot. materiały prasowe

PSA ujawniło ceny nowego Peugeota 2008 w Polsce. W ramach promocji 17 czerwca ruszy akcja z cyklu Dni Otwarte, promująca ten model.

Auto w stosunku do poprzednika – zupełnie jak w przypadku 3008 – wyróżnia się odważniejszym nadwoziem, bezkompromisowo komunikując potencjalnym odbiorcom swoją przynależność do klasy crossoverów. Uwagę przykuwają między innymi takie elementy jak poszerzone nadkola oraz plastikowe osłony chroniące nadwozie, które sugerują, iż tym autem można się wybrać w bardziej wymagający teren. Zmieniono także osłonę chłodnicy, rozszerzono ofertę o nowe lakiery, w tym czerwony Ultimate.

Producent zapewnia, że nowe 2008 może poszczycić się doskonale wykończonym wyjątkowymi materiałami wnętrzem, w którym znajdziemy rozwiązanie ergonomiczne i-Cockpit. Za tą nazwą kryją się kompaktowa kierownica, wysoko umieszczona deska rozdzielcza oraz dotykowy ekran systemu multimedialnego o przekątnej 7 cali. Ten ostatni działa bardzo szybko i jest łatwy w obsłudze.

Auto wyposażone zostało w szereg nowoczesnych technologii zwiększającyh poziom bezpieczeństwa. Składają się na nie między innymi Active City Brake, poduszki powietrzne, ESP, funkcja doświetlania zakrętów, Park Assist z kamerą cofania oraz Peugeot Connect SOS & Assistance.

Active City Brake to technologia aktywnego hamowania. System pomaga uniknąć zderzenia lub ograniczyć jego skutki w przypadku braku reakcji ze strony kierowcy podczas jazdy w mieście z prędkością nieprzekraczającą 30 km/h. Umieszczony przy górnej krawędzi szyby przedniej laserowy radar krótkiego zasięgu umożliwia wykrywanie przeszkód takich jak inne pojazdy stojące z przodu lub poruszające się w tym samym kierunku. Może on również spowodować automatyczne zadziałanie układu hamulcowego z pełną siłą w celu uniknięcia kolizji. Przy prędkościach poniżej 15 km/h może nawet całkowicie zatrzymać pojazd.

Co więcej, kierowca ma do wyboru uniwersalny system Grip Control, optymalizujący skuteczność działania napędu w zależności od rodzaju terenu, poprzez dozowanie momentu obrotowego na przednie koła z wykorzystaniem elektronicznie sterowanego układu ESP. System Grip Control jest dostępny w wersjach z silnikami o mocy równej lub wyższej 100 KM, współpracującymi z ręczną lub automatyczną skrzynią biegów, w połączeniu z oponami w rozmiarze 16- lub 17-cali. Przebierać można spośród trybów Standard, Śnieg, Off-Road, Piasek i ESP Off. Niestety ten ostatni tryb pozwala na dezaktywację układów ESP i Grip Control jedynie do prędkości 50 km/h.

2008 w podstawowej odmianie Access za 54 900 zł wyposażony jest w 5-biegową przekładnię współpracującą z silnikiem 1.2 VTI o mocy 82 KM. Klienci będą mogli zdecydować się również na mocniejsze warianty – szczególnie warty rozważenia jest 1.2 Pure Tech o mocy 100 KM za cenę od 69 900 zł w wyposażeniu Active. W końcu jednostka ta zgarnęła tytuł najlepszego silnika 2016 roku w kategorii jednostek o pojemności od 1 do 1.4 litra.

Jak Wam podoba się nowe 2008?

Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.